Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

Короткий довідник користувача
"Інституційний репозитарій Рівненського державного гуманітарного університету"

Перегляд репозитарію

Перегляд є гарним способом дістатися документів, якщо ви не знаєте напевно, що ви шукаєте. Існує два методи перегляду репозитарію: за темами і за роками.

Щоб переглянути репозитарій, виберіть "Перегляд" на головній сторінці або з меню вгорі екрану. Потім виберіть критерій, за яким ви бажаєте переглянути репозитарій, наприклад "за темами".

Вам буде представлено список можливих значень, виберіть одне з них, й отримаєте список посилань на документи в репозитарії (якщо такі є), що співпадають з вибраним значенням. Щоб дістатися документа, просто клацніть на відповідному посиланні.

На сторінці резюме ви можете побачити, які теми відповідають поточному документу. Клацнувши на одній з тем, ви опинитесь на відповідній сторінці огляду за темами.

Пошук документів

Репозитарій пропонує два рівні пошуку: простий та розширений. Вони схожі, але розширений різновид дозволяє шукати докладніше, використовуючи більше полів. Для виконання простого пошуку, використовуйте посилання "Пошук по репозитарію" на головній сторінці або з меню вгорі екрану. Для виконання розширеного пошуку, використовуйте посилання "Розширений пошук" вгорі сторінки простого пошуку.

Поля текстового пошуку

Ці поля використовуются для пошуку за такими критеріями, як резюме чи автор. Вони складаються з області вводу текста й спливаючого меню безпосередньо справа від неї. Вносьте терміни пошуку в область вводу. Ви можете вирішувати, як система повинна трактувати ваші терміни пошуку, вибираючи одну з опцій у спливаючому меню справа від області вводу.

Порівнювати всі, в будь-якому порядку.

Наприклад, система буде шукати такі записи, в яких чи то назва, чи то резюме або ключові слова містять обидва слова "хворий" та "турбота".

Порівнювати будь-яке.

Наприклад, система буде шукати всі записи, що містять термін "хворий" або "турбота" чи то в назві, чи то в резюме або в ключових словах.

Порівнювати як фразу.

В даному випадку система буде шукати терміни саме в тому вигляді, як ви їх ввели. Наприклад, система поверне всі записи, що містять фразу "турбота за хворим" чи то в назві, чи то в резюме, або в ключових словах.

Списки значень

За допомогою списків значень ви можете вибрати одне чи більше значень для пошуку. Якщо жодного значення в списку не вибрано, система проігнорує це поле (тобто будуть отримані записи з довільним значенням цього поля.)

У випадках, коли кожен окремий запис може мати більше, ніж одне значення зі списку, ви можете також змінити поведінку пошуку, вибираючи "Будь-який з них" або "Кожний з них" зі спливаючого меню справа від списку.

Будь-який з них.

Якщо обрано цей варіант, тоді буде отримано всі записи, що мають будь-яке з виділених значень.

Кожний з них.

Якщо обрано цей варіант, тоді шуканий запис повинен містити всі виділені значення.

Пошук за роками

Коли ви здійснюєте пошук за роками, ви можете вказати окремий рік або діапазон років, які вас цікавлять:

1999
отримує тільки записи з роком `1999';
1987-1990
отримує записи з роками проміж 1987 та 1990 включно;
1995-
отримує записи з роками від 1995 та пізніше;
-1998
отримує записи з роками до 1998 включно.

Поля Так/Ні

Деякі поля можуть набувати значення Так або Ні, наприклад поле "Рецензований". У цьому випадку, пошукове поле дозволяє вам вказати, чи хочете ви, щоб отримані записи мали значення Так або Ні для даного поля, або вам байдуже, і тоді поле не буде використане для пошуку.

Реєстрація

Певні служби вимагають від вас реєстрації в системі для того, щоб можна було вас ідентифікувати. Такими є служби внесення документів. Коли ви реєструєтесь в системі, ви реєструєте ім'я користувача, адресу email і пароль, що має бути підтверджений. Електронною поштою система надішле вам URL, по якому треба перейти для підтвердження і активації пароля.

Перед тим, як ви зможете почати завантажувати документи, вам необхідно заповнити деякі особисті дані в формі (http://repository.rshu.edu.ua/cgi/users/record), електронний лист реєстрації містить інструкції щодо виконання цієї задачі. Ця ж форма використовується для зміни даних зареєстрованого користувача.

Внесення записів

Перше, що вам потрібно зробити після реєстрації, - це заповнити ваш обліковий запис користувача за допомогою форми http://repository.rshu.edu.ua/cgi/users/record. Коли ви клацаєте на "Внести статті", ви побачите опцію "Оглянути/змінити обліковий запис" - виберіть цю опцію. Форму облікового запису користувача описано нижче.

Як тільки ви вірно заповнили ваш обліковий запис, сторінка "Внесення статей" відобразить набір опцій й всі документи, з якими ви працюєте або які ви подали на розгляд, але ще не перевірені редактором. Опції описано нижче. Зверніть увагу, що представлені опції та інформація можуть трохи змінюватись залежно від того, чи ви у процесі внесення статті та чи ви маєте статті, що розглядаються для внесення в чинний репозітарій.

Ваш обліковий запис користувача

Ваш обліковий запис використовується для зберігання інформації про вас. Одна частина цих даних буде приєднана до документів, які ви завантажуєте; друга частина існує тільки для внутрішніх потреб репозиторію. Загальна інформація, як то ваше ім'я, URL, адреса та email є загальнодоступною, тому небажано вказувати домашню адресу. (Звичайно поштова адреса не є необхідною.) Інформація про вашу операційну систему вказується тільки для того, щоб допомогти адміністраторам репозіторію допомагати вам при виникненні проблем.

Внесить належну інформацію в форму. Поля форми, позначені зірочкою (зліва від поля) є обов'язковими для заповнення. Ви повинні заповнити їх, щоб мати можливість вносити документи в репозитарій.

Зверніть увагу, що тут ви не можете змінити ваш email. Це умисно; якщо ви випадково внесете невірну email адресу, система буде неспроможна зв'язатися з вами. Інструкції по заміні вашої email адреси можна знайти в розділі "Область зареєстрованих користувачів".

Замість клацання на кожному полі вводу для внесення туди якихось даних, ви можете користуватись клавішею Tab для переміщення курсора між полями вводу, якщо це дозволяє ваш браузер. Таким чином ви можете вносити інформацію значно швидше.

Коли ви ввели належну інформацію, клацніть на кнопці "Поновити обліковий запис" внизу форми. Якщо форма заповнена вірно, ви автоматично повернетесь на сторінку "Внести статті". Якщо ж на формі виявиться помилка, форма буде показана знов з поясненнями щодо помилок. Виправте помилку й знову натисніть "Поновити обліковий запис".

Ваша робоча область

Якщо ви почали завантажувати документ, ви можете вирішити відкласти завершення завантаження на пізніше, і можете почати працювати з іншим документом. Документи, які знаходяться в процесі завантаження, знаходяться у вашій робочій області.

Якщо ваша робоча область порожня після першого відвідування сторінки, ви побачите кнопку "Натисніть тут для початку завантаження документа". Ця кнопка додасть свіжий, порожній запис до вашої робочої області й дозволить вам почати редагувати його.

Якщо у вашій робочій області вже присутні документи, ви побачите список цих документів з деякими кнопками опцій. У списку буде показано назву кожного документа, що завантажується, або його ID якщо ви ще не дали йому назви. Кнопки опцій описано нижче:

Видалити

Якщо ви виберете документ і натиснете на цю кнопку, цей документ буде видалено з вашого робочого простору й повністю відкинуто. Ви маєте підтвердити цю дію, отже не хвилюйтесь про випадкове натискання на цю кнопку. Копії будь-якого документа, що видаляється, залишаються недоторканими.

Редагувати

Якщо ви виберете документ з вашої робочої області та натиснете цю кнопку, ви зможете продовжити вносити зміни у цей документ.

Внести

Якщо ви завершили завантаження документа та пов'язаної з ним інформації як належно, тоді ви можете вибрати документ і натиснути на цій кнопці для внесення його в репозитарій. Зверніть увагу, що якщо є якісь проблеми з документом (наприклад, не спрацювало завантаження файлів документа, чи зв'язана бібліографічна інформація невірна), вам буде вказано на помилку, і ви не будете спроможні внести документ, доки не виправите всіх помилок.

Процес внесення описаний в наступному розділі.

Новий документ

Ця кнопка створює свіжий запис і починає процес внесення.

Копіювати

Ця кнопка робить копію документа, який вибрано у списку. Це корисно, коли ви вносите багато документів зі схожою інформацією. Ви можете заповнити загальну інформацію, скопіювати створений документ, а потім редагувати копії, отже ви не вносите однакову інформацію двічі.

Процес внесення

Процес внесення поділяється на декілька етапів. Ви можете рухатися між цими етапами, використовуючи кнопки "Назад" та "Далі" внизу кожного екрану. Це буде знайомо тим, хто звик до використання інтерфейса "майстрів", популярного у багатьох сучасних операційних системах.

Не хвилюйтеся про втрату внесенної інформації, коли ви тиснете на формі кнопку "Назад" - система зберігає все, що ви ввели, коли ви натискаєте цю кнопку. Проте, ви не повинні користуватись кнопкою "Назад" вашого браузера під час внесення документів.

Кожний етап процесу описаний в наступних розділах.

Тип внесення

На цьому екрані, ви повинні вибрати одну опцію зі списку, яка якнайкраще описує ваш документ, наприклад "Доповідь" або "Журнальна стаття (з нумерацією сторінок)". Обраний варіант вплине на бібліографічну інформацію про ваше внесення, яку система збирає на наступних етапах.

Потім натисніть кнопку "Далі".

Послідовності/Коментарі

Репозитарій дозволяє зв'язувати разом різні версії одного і того ж документа, як і коментарі й відповіді на коментарі. Це дозволяє читачеві вільно рухатись по версіях, коментарях та відповідях.

Якщо документ, який ви вносите, має пізнішу версію документа, внесеного в репозитарій раніше, введіть його ID код в поле "Пізніша версія для". Якщо ж ви скористалися опцією "Копіювати" на сторінці "Перегляд документів", тоді це поле вже буде заповнено для вас, але його можна перезаписати.

Щоб побачити ID документа, скористайтеся службою "Пошук" архіву. Вам може бути зручним тримати відкритим друге вікно браузера, в я кому можна виконувати пошук, так що ви зможете копіювати та вставляти ID код з однієї форми на іншу.

Якщо ви вносите коментар на документ в архіві, введіть його ID код в поле "Коментар для". Якщо ви відповідаєте на коментар, введіть в це поле ID код коментаря, на який ви відповідаєте.

Ви можете переконатися, що ви ввели вірні ID коди, натиснувши на кнопку "Перевірити ID коди" внизу сторінки. Система тоді покаже вам до яких документів належать ті ID коди, отже ви можете бути впевнені, що ввели вірні коди. Зверніть увагу, що система не дозволить вам продовжити внесення документа, якщо будь-який введений ID код не є дійсним.

Певна річ, ви можете залишити порожнім будь-яке поле, якщо ваш документ не є пізнішою версією іншого, коментарем чи відповіддю. Натисніть на кнопку "Далі", якщо ви впевнені, що введено вірну інформацію.

Зауважте, що ви не можете вносити пізнішу версію документа, що був внесений кимось іншим.

Бібліографічна інформація

Далі вам потрібно буде ввести бібліограцічну інформацію про ваш документ. Яка саме інформація необхідна, залежить від обраного на першому етапі типу внесення.

Над кожним полем вводу розміщено коротке пояснення про те, що треба ввести в відповідне поле. Зліва від кожного поля вводу розміщене ім'я поля. Якщо ім'я поля позначене зірочкою, поле повинне бути заповненим до того, як документ буде внесено; інші поля є необов'язковими.

Нижче вказано типи полів вводу, які ви можете побачити:

Текстові поля.

Досить просто. Лише введіть відповідну інформацію в поле, або скопіюйте та вставте прямо з вашого документа.

Спливаючі меню.

Просто виберіть найдоречнішу опцію з спливаючого меню.

Поля-галочки.

Використуються для відображення значень "так" або "ні".

Списки.

Виберіть одну чи більше доречних опцій зі списку.

Діапазони сторінок.

Введіть першу сторінку з діапазону в поле зліва, й останню сторінку в поле справа. Якщо діапазон складається з однієї сторінки, просто введіть номер сторінки у ліве поле, а праве поле залиште порожнім.

Імена.

Ви можете вводити назву, ім'я, прізвище та походження. Назва і походження за вашим бажанням можуть ігноруватися. Іноді буває потрібно ввести список імен. В таких випадках можна додавати більше полів для імен натискаючи на кнопку "Більше полів вводу" праворуч. Зверніть увагу, що порожні поля ігноруються.

Щоб видалити імена зі списку просто видаліть ім'я з відповідного поля й залиште його порожнім. Не хвилюйтесь про порожні поля всередині списку; система "підтягне" список.

Наразі ви ввели необхідну інформацію, натисніть на кнопку "Далі". Якщо деякі дані упущено, система пояснить що не так й знов представить форму, щоб ви могли виправити помилки.

Так само, як і для облікових записів користувачів, білшість браузерів дозволить вам використовувати клавішу Tab для переміщень між полями вводу, дозволяючи вам вводити інформацію швидше.

Тематичні розділи

На етапі тематичних розділів, ви маєте вибрати тему чи теми зі списку, які якнайкраще представляють зміст вашого документа. Будь ласка, намагайтеся бути і будьте тут настільки точними, наскільки це можливо, й, будь ласка, не вибирайте безліч розділів, якщо ви маєте сумніви, обирайте лише ті теми, в яких ви впевнені.

Якщо ви вважаєте, що існує серйозне упущення у списку розділів, ви можете запропонувати новий розділ в двох полях нижче списку тем. Зауважте, що ви не повинні очікувати від репозітарію обов'язкового погодження з вашою пропозицією; не ображайтесь, якщо вашу пропозицію буде відхилено. Це поле існує тільки для того, щоб ви могли запропонувати тематичний розділ, про який ви напевно вірите, що він має бути.

Наразі ви вибрали підходящі тематичні розділи, натисніть на кнопку "Далі".

Формати зберігання документів

Ця сторінка відображає огляд завантажених вами файлів документа. У лівому стовпчику таблиці показано список форматів, в яких можна завантажувати, у середньому стовпчику - кілкість завантажених у цьому форматі файлів.

Якщо ви бажаєте завантажити декілька файлів певного формату, або видалити декілька раніше завантажених файлів цього формату, натисніть на відповідну кнопку "Завантажити/Редагувати". Коли ви це зробите, вам буде представлено екран "Завантаження файлів документа", описаний в наступній секції.

Щоб повністю видалити всі файли певного формату, натисніть на відповідну кнопку "Видалити".

Зверніть увагу, що ви повинні завантажити файли хоча б для одного з форматів, виділених жирним шрифтом.

"Інший" формат дозволяє вам завантажити документ в довільному іншому форматі, про який ви думаєте, що він може виявитись корисним. Наприклад, ви можете завантажити документ Microsoft Office Word.

Коли ви завершили завантаження всіх фалів документа, натисніть на кнопку "Завершення". Пізніше у вас буде можливість переконатись, що всі завантаження працюють, й повернутись та виправити все, що невірно.

Наразі ви натиснули кнопку "Завершення" на цій сторінці, ви будете переміщені на сторінку "Перевірка внесення", яка описана в подальшому розділі.

Завантаження файла документа

Якщо для окремого формату відсутні завантаженні файли, вам буде представлено меню завантаження, з якого ви можете вибрати бажаний спосіб завантаження файлів в архів.

Прості файли.

Виберіть цю опцію, якщо ви хочете завантажити файли з вашого комп'ютера, як вони є. Наприклад, якщо на вашому диску є PDF файл, ви обираєте цю опцію. Якщо вам потрібно завантажити більше одного файла з використанням цього методу (наприклад, HTML файл та відповідний .gif файл зображення), тоді введіть бажану для завантаження кількість файлів у поле "Кількість фалів для завантаження".

З існуючого веб-сайту.

Якщо ваш документ вже знаходиться в Веб, ця опція дозволяє вам вказати URL документа. Програмне забезпечення архіву скопіює ваш документ з того веб-сайту. Проте, ви повинні бути обережними з цією опцією; прочитайте нижче розділ "Завантаження з існуючого веб-сайту".

Як ZIP архів/Стиснений TAR архів.

Ваш документ може зберігатись в декількох окремих файлах. Це часто має зміст у випадку, коли ваш документ зберігається в HTML-форматі й містить малюнки. Ці дві опції дозволяють вам користуватись інструментом ZIP (доступним на всіх операційних системах) або інструментами ``tar'' і ``compress'' (зазвичай використовуються на UNIX-системах) для збору всіх тих файлів в один компактний файл. Тепер натисніть кнопку "Завантажити".

Якщо ви вибрали "Прості файли" або завантажуєте стиснений файл, вам буде представлено екран, на якому ви можете або ввести повне ім'я файла та шлях файла документа чи стисненого файла в текстове поле, або (рекомендовано) натиснути на кнопку "Огляд..." й вибрати відповідний файл користуючись діалогом вибору файлів. Якщо ви завантажуєте більше одного файла, на сторінці буде відповідна кількість полів для заповнення.

Якщо ви вибрали "З існуючого веб-сайту", введіть повний URL першої сторінки дійсного документа; проте не вводьте URL веб-сайту, на якому документ відображається, або URL сторінки змісту. Дивіться нижче розділ "Завантаження з існуючого веб-сайту".

Коли ви ввели імена файлів або URL-и, натисніть кнопку "Завантажити". Згодом ви будете переміщені на екран "Завантаження файла документа".

Хоча б один файл повинен бути показаний першим. В багатьох випадках (наприклад, PDF, Postscript) буде лише один файл; якщо ж ви завантажили багато файлів, вам буде потрібно вибрати один для показу першим. Це має бути такий файл в документі, що представляється читачеві першим; .html файл, якщо ваш документ має HTML формат, або сторінка змісту, якщо ваш документ поширений на декілька завантажених HTML документів. Використовуйте кнопку "Показувати першим", щоб сказати системі, який файл повинен бути показаний першим.

Кнопка "Видалити" правруч від таблиці може бути використана для видалення окремих файлів, які ви завантажили помилково. "Видалити всі файли" зітре все начисто (тільки для даного формату зберігання документів), отже ви можете почати знову.

Ви можете продовжувати завантажувати більше фалів, як і раніше. Якщо ви завантажили всі необхідні файли, натисніть на "Завершення". Це поверне вас на сторінку "Формат зберігання документа".

Завантаження з існуючого веб-сайту

Коли ви надаєте архіву URL для отримання вашого документа, система зберігає копію файлу, що зберігається по даному URL. Якщо URL є HTML-файлом, тоді архів буде також копіювати зображення, зв'язані з цим HTML-файлом, а також інші HTML-файли, зв'язані з даним.

Ви повинні надати URL першої сторінки самого документа: НЕ URL цілого веб-сайту або URL будь-яких сторінок змісту, на яких представлено множину документів, сторінок індексу або сторінок резюме.

http://www.myinstitution.edu/~myhomepage/paper.html Але НЕ www.myinstitution.edu/~myhomepage/

Для того, щоб перешкодити намаганням архіву скопіювати Веб повністю, переходячи по кожному окремому посиланню, застосовуються деякі правила, коли система збирає ваш документ:

Отримуються лише файли, досяжні по "відносним" посиланням. Наприклад, якщо HTML містить посилання на node1.html, тоді node1.html буде скопійовано. Якщо ж посилання вказує на http://somewebsite.edu/bar.html, тоді такий URL не буде копіюватись.

Отримуються лише файли на тій же самій глибині або глибше в ієрархії веб-сайту. Наприклад, якщо посилання вказує на /index.html або ../index.html, файл не буде скопійовано.

Цей метод завантаження документів не може гарантувати 100% успіх. Проте, ми використуємо його в Саутгемптоні протягом місяців й він звичайно працює дуже добре.

Якщо щось не спрацювало, то краще вибрати "Видалити всі файли" на екрані "Завантаження файлів документа", й спробувати інший метод завантаження.

Перевірка внесення

Ця сторінка відобразить сторінку резюме вашого документа, як вона з'явиться в архіві. Ви маєте ретельно перевірити коректність всієї інформації, що була завантажена. Зверніть увагу, що ваш документ не з'явиться у списках "Чинні версії" або "Коментарі/Відповіді" внизу сторінки; це нормально.

Ви також маєте перевірити, що файли документа завантажені коректно, включаючи всі зв'язані зображення та посилання. Якщо ви помітили помилку, ви можете скористатись кнопками "Назад" (але не кнопкою "Назад" браузера) для того, щоб пройти через процесс внесення назад й виправити всі помилки.

Якщо ви переконались, що все вірно й завантажено коректно, та прочитали, зрозуміли і погодились з угодою внизу сторінки, натисніть кнопку "Внести" для внесення вашого документа в архів. Згодом він буде внесений на перевірку редактором.