ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ УКРАЇНЦІВ В УМОВАХ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ

Піонтковська Д. (2022) ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ УКРАЇНЦІВ В УМОВАХ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ. Психологія: реальність і перспективи, 2022 (Вип.19). pp. 119-128. ISSN 2518-7503

[img]
Preview
Text
Піонтковська Д..pdf

Download (4MB) | Preview

Abstract

Мета статті полягає в узагальненому аналізі психологічних особливостей формування національної ідентичності українців в умовах теперішньої російсько-української війни. Сформованість національної ідентичності об’єднує всіх громадян країни, консолідує їх в єдине ціле, об’єднане в межах великої спільноти людей-однодумців (групи) щодо принципових питань національного буття. Демократичні країни часто складаються з різних груп населення, що стосується України як поліетнічної держави, яка характеризується плюралізмом та невизначеністю на багатьох рівнях національної ідентичності (щодо мови, релігії, геополітичних векторів, єдності символіки, рецепції історичного минулого тощо). Важливим кроком у досягненні єдності між різними громадянами є намічення спільних цілей, яких хочуть досягти всі члени спільноти (йдеться про позитивну взаємозалежність цілей). Цей вектор націлений на майбутні перспективи нації як групи. У статті цей аспект також зачеплено. Іншим важливим кроком є сформованість національної ідентичності, яка об’єднує всіх громадян в одну націю. Національна ідентичність уявляється як послідовний набір установок, які визначають, ким є особа як громадянин своєї країни.

Item Type: Article
Additional Information: Піонтковська Д. Психологічні особливості формування національної ідентичності українців в умовах російсько-української війни / Д. Піонтковська // Психологія: реальність і перспективи : зб. наук. пр. Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. - Рівне : РДГУ, 1922. - Вип. 19. - С. 119-128.
Uncontrolled Keywords: національна ідентичність, національна свідомість, російсько- українська війна, національні символи.
Subjects: 1 Філософія. Психологія > 159.9 Психологія
Divisions: Інститут психології та педагогіки > Психолого-природничий факультет > Кафедра вікової і педагогічної психології
Depositing User: Unnamed user with username Marchuk
Date Deposited: 17 Feb 2023 09:23
Last Modified: 17 Feb 2023 09:23
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/10808

Actions (login required)

View Item View Item