СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОГО СЕГМЕНТУ РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ

Опанасюк Т.А. (2022) СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОГО СЕГМЕНТУ РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ. Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії, 2022: Вип. 34. pp. 76-86. ISSN 2519-1942

[img]
Preview
Text
Опанасюк Т..pdf

Download (4MB) | Preview

Abstract

У статті розглянуто основні соціальні проблеми молодіжного ринку праці. На основні аналізу й узагальнення статистичних даних та результатів соціологічних досліджень проаналізовано сучасні тенденції зайнятості та безробіття молоді. Досліджено дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили на молодіжному ринку праці. Розглянуто сприятливі чинники для працевлаштування молоді та труднощі, що трапляються на її шляху у процесі пошуку роботи.
У ході дослідження з’ясовано основні ознаки молодіжного сегменту ринку праці: несформованість професійних інтересів у молоді; дисбаланс попиту та пропозиції на молодіжну робочу силу; невідповідність рівня кваліфікації молодих спеціалістів вимогам роботодавців; низька оплата та незадовільні умови праці. Доведено, що високі показники молодіжного безробіття негативно впливають не тільки на матеріальний стан та соціалізацію молоді, а й гальмують соціально-економічний розвиток країни. Запропоновано заходи щодо сприяння працевлаштуванню молоді та зниження рівня молодіжного безробіття.

Item Type: Article
Additional Information: Опанасюк Т. Сучасні тенденції розвитку молодіжного сегменту ринку праці в Україні / Т. Опанасюк // Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії : зб. наук. пр. Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. - Вип. 34. - Рівне : РДГУ, 2022. - С. 76-86.
Uncontrolled Keywords: молодь, ринок праці, зайнятість, безробіття, попит та пропозиція робочої сили, досвід
Subjects: 3 Суспільні науки > 33 Економіка. Економічна наука > 331 Праця. Працевлаштування. Робота. Економіка праці. Організація праці
Divisions: Факультет історії, політології та міжнародних відносин > Кафедра міжнародних відносин
Depositing User: Ірина Гаврилюк
Date Deposited: 29 May 2023 07:36
Last Modified: 07 Feb 2024 09:57
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/11262

Actions (login required)

View Item View Item