Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ФОРМУВАННЯ ТРАВОСТОЮ ЗАЛЕЖНО ВІД ОДНОВИДОВИХ ПОСІВІВ І ЇХ ТРАВОСУМІШОК

Виговський І.В. (2014) ФОРМУВАННЯ ТРАВОСТОЮ ЗАЛЕЖНО ВІД ОДНОВИДОВИХ ПОСІВІВ І ЇХ ТРАВОСУМІШОК. Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, 2014 (Т.16): №3(60),ч.3. с. 32-38. ISSN 2518–1327

[img]
Перегляд
Текст
ФОРМУВАННЯ ТРАВОСТОЮ ЗАЛЕЖНО ВІД ОДНОВИДОВИХ.pdf

Завантажити (2MB) | Перегляд

Анотація

Однією із актуальних проблем на даний час є залуження ерозійно небезпечних земель. Інтенсивність ерозійних процесів значною мірою залежить від встановлення оптимальних норм мінеральних добрив та від правильного добору видів бобових і злакових багаторічних трав.
Подано результати досліджень, які засвідчили, що важливим фактором підвищення ефективності ведення лучного кормовиробництва на схилових землях є правильний підбір та щільність травостою їх удобрення, а також має важливе значення організація більш тривалого періоду надходження
зеленої маси та згодовування її тваринам у літній період.
Встановлено, що на сіяних травостоях, вирощуваних на еродованому схилі північної частини Лісостепу західного, одним з вирішальних за значенням у збільшенні висоти і щільності травостою та урожайності є висівання злаково-бобової травосумішки, до складу якої було включено дві бобові трави і дві злакові при удобренні травостою в дозі N60P60K90.
Доведено, що за рахунок поєднання різностиглих травостоїв можна подовжити оптимальний строк сінозбирання у кожному укосі на 5-7 днів.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Виговський І.В. Формування травостою залежно від одновидових посівів і їх травосумішок / І.В. Виговський // Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького. - 2014. - Т. 16, № 3(60), ч. 3. - С. 32-38.
Ключові слова: Сінокоси, еродовані схили, багаторічні трави, злаково-бобові травостої, фенологічні спостереження, щільність та висота травостою.
Тематика (за УДК): 6 Прикладні науки. Медицина. Техніка. Сільське господарство > 63 Сільське господарство. Лісове господарство. Мисливство. Рибне господарство > 633 Рільництво. Польові сільськогосподарські культури та їх виробництво > 633.2 Кормові трави. Лугові та пасовищні трави
Підрозділи: Психолого-природничий факультет > Кафедра природничих наук
Користувач, що депонує: О. В. Іванчук
Дата внесення: 04 Лист 2024 14:26
Останні зміни: 04 Лист 2024 14:26
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/14809

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу