ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВАННЯ ПЕДАГОГІЧНО ЗАНЕДБАНИХ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бондарець М.А. (2018) ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВАННЯ ПЕДАГОГІЧНО ЗАНЕДБАНИХ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО. Інноватика у вихованні, 2018 (Вип.8). pp. 304-313.

[img]
Preview
Text
Бондарець М.А..pdf

Download (6MB) | Preview

Abstract

У статті обґрунтовано актуальність проблеми педагогічно занедбаних дітей та підлітків. На основі аналізу педагогічних досліджень здійснено теоретичне обґрунтування сутності поняття «педагогічна занедбаність». З’ясовано, що саме поняття «педагогічна занедбаність» в сучасній теорії і практиці часто вживається як синонім поняттю «важкі діти». Охарактеризовано причини появи педагогічної занедбаності. Окреслено етапи виховання педагогічно занедбаних дітей та
підлітків. Розкрито особливості використання педагогічних ідей Василя Сухомлинського в роботі з педагогічно занедбаними дітьми та підлітками й сформульовано головні завдання для роботи з ними. Акцентовано увагу, що лише за умови комплексного виконання визначених завдань та педагогічної майстерності вчителя можна одержати досягти успіхи у вихованні педагогічно занедбаних дітей та підлітків. Зроблено висновок про те, що багато порад та спостереження В. О. Сухомлинського зберегли своє значення і при осмисленні сучасних напрямів розвитку педагогіки та реформуванні нової української школи.

Item Type: Article
Additional Information: Бондарець М. А. Організація виховання педагогічно занедбаних дітей та підлітків у творчій спадщині В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО / М. А. Бондарець // Інноватика у вихованні : зб. наук. пр. / упоряд. О. Б. Петренко ; ред. кол. : О. Б. Петренко, Т. С. Ціпан, Н. М. Гринькова та ін. – Рівне, 2018. – Вип. 8. - С. 304-313.
Uncontrolled Keywords: В. О. Сухомлинський, педагогічно занедбані діти, «важковиховуваність», «соціально-педагогічна занедбаність», виховання, педагогічна спадщина
Subjects: 3 Суспільні науки
3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля
Divisions: Інститут психології та педагогіки > Педагогічний факультет
Depositing User: Редактор
Date Deposited: 02 Sep 2020 10:56
Last Modified: 02 Sep 2020 10:56
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/498

Actions (login required)

View Item View Item