ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЯВУ ОСОБИСТІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПЕРШОКУРСНИКІВ

Рудь Г.В. and Косарєва О.І. (2017) ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЯВУ ОСОБИСТІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПЕРШОКУРСНИКІВ. Психологія: реальність і перспективи, 2017 (Вип. 8). pp. 239-243. ISSN 2518-7503

[img]
Preview
Text
Рудь Г.В., Косарєва О.І..pdf

Download (4MB) | Preview

Abstract

В статті висвітлено психологічний аналіз прояву особистісних характеристик першокурсників. Досліджено, що у першокурсника ставлення до себе як детермінанта саморозвитку особистості проявляється у новій якості – як ставлення до людини, що взаємодіє з іншими людьми. Новий крок у побудові свого життєвого світу пов’язаний з тим, що людина усвідомлює себе не лише як окрему яскраву індивідуальність, а й як члена групи, комунікатора, що встановлює контакти з постійно зростаючим колом людей. Для діагностики чинників особистісного розвитку було застосовано ряд методик: функціональна проба «Історія»; визначення рівня суб’єктності (М. Ісаков); метод мотиваційної індукції Ньюттена; методика «Піраміда», розроблена на основі моделі мотиваційно-потребнісної сфери А. Маслоу; проективна проба «Я- висловлювання»; проективна методика «Символічні проби».

Item Type: Article
Additional Information: Рудь Г.В. Психологічний аналіз прояву особистісних характеристик першокурсників / Г.В. Рудь, О.І.Косарєва // Психологія: реальність і перспективи : зб. наук. пр. / М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. ; упоряд.: Р.В.Павелків, Н.В.Корчакова ; редкол. : Р.В.Павелків, В.І.Безлюдна, Н.В.Корчакова. - Рівне, 2017. - Вип. 8. - С. 239-243.
Uncontrolled Keywords: розвиток особистості, першокурсник, особистісні характеристики, суб’єктність, рівень рефлексії, саморозвиток, самосвідомість
Subjects: 1 Філософія. Психологія > 159.9 Психологія
Divisions: Інститут психології та педагогіки > Педагогічний факультет > Кафедра педагогіки та психології (дошкільної і корекційної)
Інститут психології та педагогіки > Психолого-природничий факультет > Кафедра практичної психології та психотерапії
Depositing User: Редактор
Date Deposited: 14 Sep 2020 10:20
Last Modified: 14 Sep 2020 10:20
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/640

Actions (login required)

View Item View Item