ПРОАКТИВНІСТЬ ЯК ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА

Павелків К.М. and Стельмашук Ж.Г. (2022) ПРОАКТИВНІСТЬ ЯК ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА. Інноватика у вихованні, 2022 (Вип.15). pp. 88-94. ISSN 2411-4553

[img]
Preview
Text
Павелків К., Стельмашук Ж..pdf

Download (4MB) | Preview

Abstract

У статті на основі здійсненого теоретичного аналізу розкрито сутність проактивності як психолого-педагогічної проблеми. З’ясовано, що поняття «проактивність» знайшло своє обґрунтування у зарубіжних наукових працях, але є недостатньо дослідженим у вітчизняній психолого-педагогічній теорії та практиці. Доведено, що проактивність у роботах зарубіжних психологів розглядається як здатність людини вибирати ту чи іншу модель поведінки, покладаючись, в першу чергу, на власну волю і свідомість, а не на зовнішні обставини; діяння та спосіб життя, коли людина не реагує на впливи ззовні, а сама ініціює їх і формує потрібні реакції в оточуючих. Уточнено, що у психології проактивність протиставляють реактивності, коли вибір обумовлений зовнішніми обставинами та стимуляцією.

Item Type: Article
Additional Information: Павелків К. Проактивність як психолого-педагогічна проблема/ К. Павелків, Ж. Стельмашук // Інноватика у вихованні : зб. наук. пр. / М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т ; упоряд.: О.Б. Петренко ; ред. кол.: О.Б. Петренко, Н.Б. Грицай, Т.С. Ціпан та ін. - Рівне : РДГУ, 2022. - Вип. 15. - С. 88-94.
Uncontrolled Keywords: проактивність, проактивна поведінка, активність, розвиток, особистість.
Subjects: 1 Філософія. Психологія > 159.9 Психологія
Divisions: Інститут психології та педагогіки > Педагогічний факультет > Кафедра теорії і методики виховання
Філологічний факультет > Кафедра іноземних мов
Depositing User: Unnamed user with username Marchuk
Date Deposited: 22 Feb 2023 08:47
Last Modified: 22 May 2024 07:50
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/10822

Actions (login required)

View Item View Item