ІГРОТЕРАПІЯ В СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІЙ РОБОТІ ЯК МЕТОД МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ IЗ СОЦІАЛЬНИМ ОТОЧЕННЯМ

Нечипорук Л. (2022) ІГРОТЕРАПІЯ В СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІЙ РОБОТІ ЯК МЕТОД МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ IЗ СОЦІАЛЬНИМ ОТОЧЕННЯМ. Інноватика у вихованні, 2022 (вип.16). pp. 180-189. ISSN 2411-4553

[img]
Preview
Text
Нечипорук Л..pdf

Download (4MB) | Preview

Abstract

У статті здійснено теоретичний аналіз проблеми застосування методу ігротерапії в соціально-педагогічній роботі як методу моделювання взаємодії з довкіллям та соціальним оточенням.Обґрунтовано важливість методу ігротерапії в соціально-педагогічній роботі з школярами в умовах нинішньої складної соціально-економічної ситуації в країні, повномасштабних воєнних дій, стресових ситуацій в умовах пандемії тощо.Розкрито зміст поняття «ігрова терапія» як методу корекції емоційних та поведінкових розладів у дітей шляхом залучення їх до різноманітних ігрових ситуацій. На основі досліджень вчених визначено основні категорії дітей, які потребують корекційно-терапевтичної допомоги соціального педагога. Визначено, що реалії сучасного суспільного життя в Україні є причиною розширення переліку груп таких дітей: діти із сімей біженців із зони бойових дій, діти, чиї батьки перебувають в лавах ЗСУ чи отримали поранення або загинули, діти, які тривалий час перебували у вимушеній ізоляції через пандемію тощо. Вирізнено основні показання для залучення школярів до процесу ігротерапії: порушення росту «Я», що відображається в порушеннях поведінки і дисгармонійності «Я-концепції», низький рівень самоприйняття, висока соціальна тривожність і ворожість по відношенню до навколишнього світу тощо.

Item Type: Article
Additional Information: Нечипорук Л. Ігротерапія в соціально-педагогічній роботі як метод моделювання взаємодії з соціальним оточенням / Л. Нечипорук // Інноватика у вихованні : зб. наук. пр. / М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т ; упоряд.: О.Б. Петренко ; ред. кол.: О.Б. Петренко, Н.Б. Грицай, Т.С. Ціпан та ін. - Рівне : РДГУ, 2022. - Вип. 16. - С. 180-189.
Uncontrolled Keywords: соціально-педагогічна діяльність, метод ігротерапії, функції ігрової терапії, індивідуальна ігротерапія, групова ігротерапія.
Subjects: 3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля
Divisions: Інститут психології та педагогіки > Психолого-природничий факультет > Кафедра педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи
Depositing User: Unnamed user with username Marchuk
Date Deposited: 07 Mar 2023 10:19
Last Modified: 07 Mar 2023 10:19
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/10902

Actions (login required)

View Item View Item