Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

РОСЛИНИ З ФАРМАКОЛОГІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ У РАЦІОНІ ДИКИХ КОПИТНИХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

Пепко В.О. та Гулик І.Т. та Жигалюк С.В. та Сачук Р.М. (2016) РОСЛИНИ З ФАРМАКОЛОГІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ У РАЦІОНІ ДИКИХ КОПИТНИХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ. Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, 2016 (Т.18): №2 (67). с. 173-177. ISSN 2518–1327

[img]
Перегляд
Текст
Пепко В.О. та ін. Рослини з фармакологічним ефектом.pdf

Завантажити (282kB) | Перегляд

Анотація

В умовах лісових екосистем Західного Полісся, що межують з осередками інтенсивного тваринництва, розпочато дослідження паразитофауни мисливських тварин. Виявлено можливі випадки самолікування тварин від ендопаразитозів. Встановлено сезонні особливості раціону диких копитних, серед яких періодичне поїдання рослин, що мають фармакологічні властивості і можуть бути природними антигельмінтиками.
Досліджувався вміст шлунків і кишківника трьох видів копитних тварин (лось, козуля європейська, кабан дикий) з аналізом неперетравлених залишків рослинних кормів і відбором гельмінтологічного матеріалу. Найбільша увага приділялась видоідентифікації лікарських рослин, які споживались тваринами з клінічними ознаками гельмінтозів у критичні періоди року.
Відмічено залежність складу раціону копитних від змін кліматичних умов, кормової продуктивності угідь і епізоотичної ситуації по ряду гельмінтозів. Також імовірний зв’язок між інтенсивністю гельмінтної інвазії і кількістю з’їдених рослин, що потенційно володіють протипаразитарними властивостями.
Визначено близько 30 видів рослин і 2 види грибів – можливих лікувальних компонентів раціону, що можуть стати предметом досліджень у ветеринарній фармакології та використовуватися на практиці в системі комплексних протипаразитарних заходів.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Пепко В. О. Рослини з фармакологічними властивостями у раціоні диких копитних Полісся України / В.О.Пепко, І.Т.Гулик, С.В.Жигалюк, Р.М.Сачук // Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. – 2016. - Т. 18, № 2 (67). – 173- 177.
Ключові слова: копитні, козуля, кабан дикий, лось, гельмінтози, паразитофауна, лікарські рослини, раціон
Тематика (за УДК): 5 Математика. Природничі науки > 59 Зоологія > 599 Ссавці
6 Прикладні науки. Медицина. Техніка. Сільське господарство > 61 Медичні науки > 615 Фармакологія. Терапія. Токсикологія
6 Прикладні науки. Медицина. Техніка. Сільське господарство > 61 Медичні науки > 619 Ветеринарна медицина
Підрозділи: Інститут психології та педагогіки > Психолого-природничий факультет > Кафедра екології, географії та туризму
Користувач, що депонує: Редактор
Дата внесення: 04 Лист 2020 10:10
Останні зміни: 04 Лист 2020 10:10
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/1456

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу