Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ЗАСОБАМИ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Баліка Л. (2022) ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ЗАСОБАМИ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. W trosce o rozwój i bezpieczeństwo dziecka we współczesnym świecie. Aspekty społeczno-prawne, 2022. с. 241-263.

[img] Текст
Баліка Л..pdf

Завантажити (6MB)

Анотація

У статті проаналізовано теоретичні основи формування культури екологічної поведінки дітей початкової школи засобами інтерактивних технологій. Здійснено аналіз сутності основних ключових понять у двох проблемних полях: «культура екологічної поведінки» та «засоби інтерактивних технологій». Наголошено, що культура екологічної поведінки – це спосіб організації життєдіяльності людини, представлений сукупністю знань, норм та правил поведінки, ціннісних орієнтацій особистості, що відповідають вимогам стійкого розвитку та виявляються в безпосередній і опосередкованій взаємодії з природою. Нами культура екологічної поведінки розглядається як сукупність знань, норм поведінки взаємодії особистості з природою, в яких відображаються екологічні цінності людини. Зазначено, що інтерактивні технології нами розглядаються як спосіб взаємодії освітньо-виховного процесу, в процесі якого всі учасники взаємодіють один з одним, творчо та критично мислять та вирішують поставленні проблеми. Зосереджено увагу, що існують різні класифікації інтерактивних технологій. Зокрема, В. Мельник класифікувала інтерактивні технології за розподілом інтерактивних методів: превентивні інтеракції (тренінг, консультації); імітаційні інтеракції (ділові ігри, диспут, «мозковий штурм» та ін.); не імітаційні інтеракції (конференція, практикум, проблемна лекція тощо). Інтерактивні засоби ми розглядаємо як прийоми організації активної взаємодії вчителя та учня початкової школи у освітньо-виховному процесі з метою формування культури екологічної поведінки. До засобів інтерактивних технологій формування культури екологічної поведінки ми відносимо: lapbook, ігри екологічного спрямування, відео, мультфільми, мозкові штурми тощо. Виділено та обґрунтовано чинники формування культури екологічної поведінки учнів початкової школи, зокрема: внутрішні (відчуття, мислення та воля) та зовнішні (керування; зразок для наслідування; пасивний соціальний контроль, засоби масової інформації).

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Баліка Л. Теоретичні основи формування культури екологічної поведінки учнів початкової школи засобами інтерактивних технологі // W trosce o rozwój i bezpieczeństwo dziecka we współczesnym świecie. Aspekty społeczno-prawne. - Legnica ; Warszawa, 2022. - С. 241-263.
Ключові слова: культура, екологічна культура, культура поведінки, учні початкової школи, технологія, педагогічна технологія, виховна технологія, інтерактивні технології та засоби інтерактивних технологій
Тематика (за УДК): 3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля
Підрозділи: Інститут психології та педагогіки > Педагогічний факультет > Кафедра теорії і методики виховання
Користувач, що депонує: Галина Тарасюк
Дата внесення: 18 Жов 2024 10:57
Останні зміни: 18 Жов 2024 10:57
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/14636

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу