Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

СТАТУС ЖІНКИ В ЕПОХУ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ: УПОСЛІДЖЕННЯ ТА ДИСКРИМІНАЦІЯ

Плюта Н.В. та Михальчук Р.Ю. та Косяк С.М. (2023) СТАТУС ЖІНКИ В ЕПОХУ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ: УПОСЛІДЖЕННЯ ТА ДИСКРИМІНАЦІЯ. Вісник науки та освіти, 2023 (№9): 15. с. 897-907. ISSN 2786-6165

[img]
Перегляд
Текст
Плюта Н., Михальчук Р., Косяк С._9(15) Вісник (1)-898-908.pdf

Завантажити (530kB) | Перегляд

Анотація

Однією з важливих тенденцій сучасної науки є звернення уваги науковців до історії повсякденного життя. Йдеться загалом про аналіз повсякдення як складової історичного минулого. Ця сторона життя суспільства не була публічною і відбувалася поза громадськими та державними інституціями, тому деякою мірою сприймалася як мало вартісна, якою можна було б нехтувати.
Однак, суспільство це багатомірна система, що виявляє себе у різних площинах. Без вивчення механізмів щоденного життя людини неможливе рівнозначне розуміння суспільного життя в цілому, адже повсякденність багатолика та багатогранна. Однією з епохи, де відбувалися вартісні дослідження процеси повсякдення було Середньовіччя. Для того, щоб зрозуміти всю багатогранність цього періоду, слід вивчати не лише політичну, економічну історію, а й повсякденне та побутове життя цієї епохи. Несправедливо було в вважати, що вивчення повсякдення, зокрема в епоху Середньовіччя не передбачає пошуків спільних мостів з сьогоденням. Взаємозалежність відбувається на рівні культурної, ментальної сфери у всій багатогранності епох. Сім’я в Античності була не лише союзом двох людей, а й важливою інституцією соціалізації особистості, можливостей отримати певні суспільні економічні, соціально-політичні преференції. Сім’я для держави розглядалася більше як інституція з економічними ресурсами, ніж як приватна, особиста сфера відносин між людьми.
Отже, сім’я в той час гарантувала певний статус жінки в тогочасному суспільстві, а звідси – і можливості до різних преференцій. Сім’я за афінської демократії мала величезне значення, адже походження з певної сім’ї та приналежність до неї надавало гарантії та права для афінського громадянина і пов’язані з цим привілеї і доступ до державної/політичної служби. Зрештою, слід зазначити і на тому факті, що догляд за сімейними могилами мав сакральний характер. Таким чином, відданість сім’ї залишалася (най)вищою заповіддю.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Плюта Н.В. Статус жінки в епоху Середньовіччя: упорядження та дискримінація / Н.В.Плюта, Р.Ю.Михальчук, С.М.Косяк // Вісник науки та освіти. - 2023. - №9(15). - С. 897-907.
Ключові слова: Античність, Середньовіччя, сімя, упослідження, дискримінація, жінка.
Тематика (за УДК): 9 Географія. Біографії. Історія > 94 Загальна історія
Підрозділи: Факультет історії, політології та міжнародних відносин > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: Ірина Гаврилюк
Дата внесення: 25 Груд 2024 11:23
Останні зміни: 25 Груд 2024 11:23
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/15617

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу