Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

СКОРОЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ РЕСПУБЛІКИ БІЛОРУСЬ НА ПОЧАТКУ 90-Х РОКІВ XX СТОЛІТТЯ

Троян С.С. та Санжаревський О.І. та Шеретюк В.М. та Карпухіна Т.О. (2024) СКОРОЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ РЕСПУБЛІКИ БІЛОРУСЬ НА ПОЧАТКУ 90-Х РОКІВ XX СТОЛІТТЯ. Літопис Волині. Всеукраїнський науковий часопис, 2024 (Чис.31). с. 104-109.

[img]
Перегляд
Текст
СКОРОЧЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ РЕСПУБЛІКИ БІЛОРУСЬ.pdf

Завантажити (337kB) | Перегляд

Анотація

У статті досліджуються концептуальні та практичні аспекти військового будівництва в армії Республіки Білорусь на початку 90-х років XX століття, проблеми й перспективи становлення та розвитку Збройних сил, а також ролі та місця, які вони відіграють у забезпеченні регіональної безпеки Центрально-Східної Європи. Автори робили своє дослідження на базі методології, що ґрунтується на розробках поєднання класичного і роз-ширеного західних підходів до розуміння національної безпеки, зокрема й на основі ідеї сек’юритизації як процесу трансформації певного безпекового питання чи аспекту. Класична візія характерна для американських (Е. Азер, Ч. Мур, Д. Кауфман) дослідників і заснована на розумінні безпеки як відсутності загроз для державної цілісності, базових свобод і цінностей суспільства й особи. Розширене трактування безпеки в рамках теорії міжнародних відносин характерне для представників Копенгагенської школи досліджень безпеки, зокрема Баррі Бузана й Оле Вейвера. Вони розглядають безпековий комплекс як найважливішу особливість індивідуального чи колективного міжнародного актора. До цього підходу близьким є бачення представників школи неореалізму (структурного реалізму й наступального реалізму) в міжнародних відносинах. Базовими принципами дослідження виступають принципи науковості, об’єктивності, історизму, системності, поліфакторності та репрезентативності. Це дало можливість у порівняльному ключі прослідкувати основні засади формування й історичну еволюцію діяльності Білорусі у сфері обороноздатності. Опис результатів дослідження завершив процес наукового пошуку й вивчення проблеми шляхом викладу та фіксації проміжних і загальних висновків.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Скорочення збройних сил Республіки Білорусь на початку 90-х років XX століття / С. Троян, О. Санжаревський, В. Шеретюк, Т. Карпухіна // Літопис Волині. Всеукраїнський науковий часопис. - 2024. - Чис. 31. - С. 104-109. - https://doi.org/10.32782/2305-9389/2024.31.16
Ключові слова: армія, сухопутні війська, скорочення армії, реформа армії, Збройні сили, військова освіта
Тематика (за УДК): 9 Географія. Біографії. Історія > 94 Загальна історія
Підрозділи: Факультет історії, політології та міжнародних відносин > Кафедра історії України
Користувач, що депонує: О. В. Іванчук
Дата внесення: 07 Січ 2025 08:35
Останні зміни: 07 Січ 2025 08:35
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/15897

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу