Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

АРХЕОЛОГІЯ ГОЛОВНИХ УБОРІВ, ЦЕРЕМОНІАЛЬНОГО ОДЯГУ ТА ПРИКРАС ЯК СИМВОЛІВ ВЛАДИ

Берент І.І. АРХЕОЛОГІЯ ГОЛОВНИХ УБОРІВ, ЦЕРЕМОНІАЛЬНОГО ОДЯГУ ТА ПРИКРАС ЯК СИМВОЛІВ ВЛАДИ. [Магістерська робота]

[img] Текст
Берент.pdf

Завантажити (260kB)

Анотація

Актуальність теми полягає в комплексному дослідженні головних уборів, церемоніального одягу та прикрас, що репрезентували владу в період рабовласницького та феодального ладу, на основі аналізу археологічних та іконографічних джерел.
Метою магістерської роботи є характеристика та класифікація особливостей археологічних артефактів, що уособлювали державну владу, символізували політичне та соціальне панування.
Об’єкт дослідження – археологічні, іконографічні та писемні джерела ХХVIII ст. до н.е. – XVI ст. н.е., виявлені науковцями в ХІХ-ХХІ століттях.
Предмет дослідження – аналіз характерних особливостей головних уборів, церемоніального одягу та прикрас правителів рабовласницьких і феодальних держав Близького Сходу та Європи.
Опираючись на критичний аналіз джерельного матеріалу в магістерській роботі проаналізовані особливі візуальні символи влади (головні убори, церемоніальний одяг, прикраси); охарактеризовано причини використання у різних народів Близького Сходу та Європи специфічних і унікальних предметів одягу для підкреслення винятковості в соціумі; доведено
вплив регіональних і культурно-традиційних факторів на своєрідність головних уборів, церемоніального одягу та прикрас, притаманних монархам в період рабовласницького та феодального ладу.

Тип елементу: Магістерська робота
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Берент І. І. Археологія головних уборів, церемоніального одягу та прикрас як символів влади : кваліфікаційна робота на здобуття освіт. ступеня магістр галузь знань 03 «Гуманіт. науки», спец. 032 «Історія та археологія» / І. І. Берент ; наук. кер. О. Б. Озимчук / Рівне, 2024. 97 с.
Ключові слова: кідарис, тіара, діадема, митра, скіпетр, урей, дешрет, хеджет, пшент, табарна, лабріс, пектораль, хітон, гіматій, фібула, тога, клавус, палудамент, фалера, корона, аграф, стемма
Тематика (за УДК): 9 Географія. Біографії. Історія > 94 Загальна історія
Підрозділи: Факультет історії, політології та міжнародних відносин > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: Галина Тарасюк
Дата внесення: 10 Лют 2025 08:01
Останні зміни: 10 Лют 2025 09:44
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/16761

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу