Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ПРИНЦИП ГРАДУАЛЬНОСТІ – МЕТОДИЧНИЙ ПРИНЦИП ФОРМУВАННЯ ЛЕКСИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Сіранчук Н.М. (2017) ПРИНЦИП ГРАДУАЛЬНОСТІ – МЕТОДИЧНИЙ ПРИНЦИП ФОРМУВАННЯ ЛЕКСИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ. Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти, 2017 (Вип.15): (58). с. 11-14.

[img]
Перегляд
Текст
Сіранчук Н.М..pdf

Завантажити (2MB) | Перегляд

Анотація

У статті обґрунтовано доцільність використання методичного принципу градуальності для формування лексичної компетентності учнів початкових класів. Визначено методи та прийоми тлумачення слів. Доведено, що в результаті ефективної реалізації принципу градуальності в школярів формуються такі мовленнєві навички: пояснювати значення слова, використовуючи отримані знання про парадигматичні зв’язки; користуватися словом у мовленні, застосовуючи знання про синтагматику слова.
Градуальність передбачає структуризацію змісту і дидактичного матеріалу за темами з орієнтацією на різні етапи навчання, з поступовим нарощуванням обсягу лінгвістичної інформації, що повідомляють за цією темою, та ускладненням її характеру і форм подання

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Сіранчук Н.М. Принцип градуальності – методичний принцип формування лексичної компетентності учнів початкової школи / Н.М.Сіранчук // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти : зб. наук. пр. : наук. зап. Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. - Рівне, 2017. - Вип. 15 (58). - С. 11-14.
Ключові слова: лексична компетентність молодшого школяра, принцип градуальності, лексикограматична будова мовлення школяра
Тематика (за УДК): 3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 373 Види загальноосвітніх шкіл
Підрозділи: Педагогічний факультет > Кафедра теорії і методик початкової освіти
Користувач, що депонує: Редактор
Дата внесення: 03 Груд 2020 13:13
Останні зміни: 03 Груд 2020 13:13
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/2024

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу