Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

УКРАЇНА В ПЛАНАХ ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВ НАПЕРЕДОДНІ ТА НА ПОЧАТКУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Карпухіна Т.О. та Одарчук Т. (2018) УКРАЇНА В ПЛАНАХ ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВ НАПЕРЕДОДНІ ТА НА ПОЧАТКУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ. Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії, 2018 (Вип.30). с. 91-101. ISSN 2519-1942

[img]
Перегляд
Текст
Карпухіна Т., Одарчук Т..pdf

Завантажити (4MB) | Перегляд

Анотація

У даній статті висвітлене питання про українські землі в планах іноземних держав на початковому етапі Другої світової війни. Еволюція державного устрою Польщі у напрямку тоталітаризму завершилася утворенням у 1937 р. проурядової партії Табір національної єдності (ТНЄ). Прихильники авторитарних методів правління, об’єднавшись навколо Е.Ридз-Смігли, ставили мету згуртувати польське суспільство навколо ідеї оборони держави. Вирішення українського питання планувалося здійснювати в двох напрямках. Перший – залагодження проблеми на міжнародному рівні, зокрема шляхом домовленості з Німеччиною, яка вміло використовувала українську карту для тиску на країни, у складі яких знаходились окремі українські території, й на Польщу в тому числі. Другий – радикальне розв’язання української проблеми безпосередньо в межах Речі Посполитої. Представники польського руху опору розуміли: для налагодження співпраці з українцями, потрібно, щоб останні виступили спільним фронтом. Усвідомлювали вони також і те, що в цій справі потрібно не лише заручитися підтримкою з боку союзників, але й позбавитись так званого „комплексу захисників Львова” з усіма його негативними наслідками.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Карпухіна Т. Україна в планах іноземних держав напередодні та на початку Другої світової війни / Т.Карпухіна, Т.Одарчук // Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії : зб. наук. пр. РДГУ / [редкол.: Р. Постоловський, Л. Шелюк, В. Шеретюк та ін.]. - Рівне, 2018. - Вип. 30. - С. 91-101.
Ключові слова: Друга світова війна, польській рух опору, Річ Посполита, Табір національної єдності (ТНЄ).
Тематика (за УДК): 9 Географія. Біографії. Історія > 94 Загальна історія
Підрозділи: Факультет історії, політології та міжнародних відносин > Кафедра історії України
Користувач, що депонує: Редактор
Дата внесення: 08 Груд 2020 10:10
Останні зміни: 08 Груд 2020 10:10
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/2120

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу