Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ОСМАНІЗАЦІЯ БАЛКАН. АКТ І. ЗАВОЮВАННЯ І ВОЛОДАРЮВАННЯ (ДО ПОЧАТКУ ХІХ СТ.)

Вавуліч В. (2017) ОСМАНІЗАЦІЯ БАЛКАН. АКТ І. ЗАВОЮВАННЯ І ВОЛОДАРЮВАННЯ (ДО ПОЧАТКУ ХІХ СТ.). Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії, 2017 (Вип.29). с. 118-122. ISSN 2519-1942

[img]
Перегляд
Текст
Вавуліч В..pdf

Завантажити (2MB) | Перегляд

Анотація

У статті розглядається особливості Османізації балкан, а саме початковий етап (до ХІХ ст.). Бо Балкани – регіон складний: багатонаціональний, багатоконфесійний, економічно різнорівневий, політично майже завжди у своїй історії нестабільний. Балкани завжди займали важливе місце у зовнішній політиці Туреччини. Майже п’ять століть перебували Балкани у зовнішньо політичному векторі Туреччини і навіть до сьогодні, в більшості Балканських країн залишилися наслідки їхнього панування. Отже, важливо розглянути цей період для того, щоб об’єктивно розглянути, що означає для Балкан Туреччина сьогодні. В статті ми можемо бачити, що на протязі 150 років йшла боротьба між Османською імперією та державами Балканського півострова. В статті зазначено, що внаслідок розпорошеності сил, протиріч між правителями балканських країн ця боротьба закінчилася перемогою Османської імперії. До початку XVI століття уся територія Балканського півострова була захоплена турками, включаючи місто Константинополь - столицю Візантійської імперії. Як висновок, автор зазначає також, що правителі західноєвропейських країн, які повинні бути зацікавлені в зупиненні навали мусульманських завойовників для зміцнення позицій християнства в Європі, практично віддали туркам Балканський півострів, разом із Візантійською імперією - оплотом та колискою християнства. Під владою турків опинились Болгарія, Сербія, Албанія, Візантія, населення яких після завоювання підпало під найжорстокіший національний і феодальний тиск османів. Автор дійшов до висновку, що за ці роки на території Балкан відбувалося багато переформацій, які зв’язані зі зміною традиційного способу життя. Але після того як Османська імперія почала слабнути, посилилися національні рухи, які переростали у народні повстання. І на початку ХІХ ст. цей рух дійшов до точки кипіння, але це вже були інші Балкани. Автор намагається розібратися у питанні як Османізація вплинула на Балкани і ставить завданням у подальших статтях прослідкувати за хронологією цього процесу до сучасності.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Вавуліч В. Османізація Балкан. Акт 1. Завоювання і володарювання (до початку ХІХ ст.) / В.Вавуліч // Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії : зб. наук. пр. РДГУ / [редкол.: Р.Постоловський, Л.Шелюк, В.Шеретюк та ін.]. - Рівне, 2017. - Вип. 29. - С. 118-122.
Ключові слова: Балкани, іслам, Османська імперія, Болгарія, Сербія, султан, повстання.
Тематика (за УДК): 9 Географія. Біографії. Історія > 94 Загальна історія
Підрозділи: Факультет історії, політології та міжнародних відносин > Кафедра міжнародних відносин та політології
Користувач, що депонує: Редактор
Дата внесення: 18 Груд 2020 09:45
Останні зміни: 18 Груд 2020 09:45
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/2230

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу