КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ «НЕНАВИСТІ» В УКРАЇНСЬКІЙ ТА АМЕРИКАНСЬКІЙ МОВНИХ СВІДОМОСТЯХ

Мороз Л.В. and Мороз Н.М. (2018) КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ «НЕНАВИСТІ» В УКРАЇНСЬКІЙ ТА АМЕРИКАНСЬКІЙ МОВНИХ СВІДОМОСТЯХ. Актуальні проблеми філології та методики викладання гуманітарних дисциплін, 2018. pp. 14-19.

[img]
Preview
Text
Мороз Л.В., Мороз Н.М.pdf

Download (4MB) | Preview

Abstract

У статті розглядається концепт ненависть, що входить в область національної концептосфери будь- якої мови. Саме в цьому концепті більшою мірою завжди сконцентровані морально-негативні погляди народу. В українській та американській мовних свідомостях цей концепт є більшою мірою соціально-ідеологічним концептом, в якому негативно-етична складова превалює над іншими, формуючи в повсякденній свідомості стереотип ворожих відносин як неприродних, але часто необхідних для розвитку людського суспільства. Лінгвоконцепт ненависті знаходить різні способи вираження в обох мовних свідомостях, в кожній з яких існують свої універсальні і специфічні характеристики оцінки ненависті.

Item Type: Article
Additional Information: Мороз Л.В. Концептуалізація «Ненависті» в українській та американській мовних свідомостях / Л.В.Мороз, Н.М.Мороз // Актуальні проблеми філології та методики викладання гуманітарних дисциплін : зб. наук. пр. : наук. записки Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. — Рівне, 2018. - С. 14-19.
Uncontrolled Keywords: концепт, мова, мовна свідомість, ненависть, лінгвістика, емоції
Subjects: 8 Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство > 81 Лінгвістика. Мовознавство. Мови
Divisions: Факультет іноземної філології > Кафедра іноземних мов
Depositing User: Редактор
Date Deposited: 10 Sep 2020 09:05
Last Modified: 10 Sep 2020 09:05
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/600

Actions (login required)

View Item View Item