Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРИЙНЯТТЯ «СИЛЬНОЇ ПОЗИ» ЯК ЗАСОБУ КОРЕКЦІЇ НИЗЬКОГО РІВНЯ САМООЦІНКИ

Михайлова І.О. (2019) АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРИЙНЯТТЯ «СИЛЬНОЇ ПОЗИ» ЯК ЗАСОБУ КОРЕКЦІЇ НИЗЬКОГО РІВНЯ САМООЦІНКИ. Психологія: реальність і перспективи, 2019 (Вип.13). с. 75-81. ISSN 2518-7503

[img]
Перегляд
Текст
Михайлова І..pdf

Завантажити (3MB) | Перегляд

Анотація

У статті розглянуті особливості Я-тілесного як підструктури самосвідомості. Описані наступні компоненти самосвідомості: когнітивний - характеризує зміст уявлень індивіда про себе; афективний - розкриває, як люди сприймають себе, які емоції та почуття вони мають щодо себе; поведінковий - визначає можливість саморегуляції, здатність особистості приймати самостійні рішення, керувати своєю поведінкою, контролювати її, відповідати за свої дії. Розглянутий їх взаємозв’язок з Я-тілесним. Проаналізовані останні дослідження та публікації вітчизняних та зарубіжних науковців стосовно Я-тілесного. Наведено декілька трактувань терміну «Я-тілесне» та подано розширене визначення цьому поняттю. Розглянута структура Я-тілесного, яка складається з наступних компонентів: когнітивного – знання про власне тіло, як про організм; емоційного – сприйняття, установка, оцінка, уявлення, пов’язані з власною зовнішністю і функціями тіла; функціонального – забезпечує регуляцію положення частин тіла, контроль і корекцію рухового акту з залежністю від зовнішніх умов. Особлива увага приділена зв’язку афективного компоненту самосвідомості з оцінкою власної привабливості. Описано, як самооцінка людини проявляється у її жестах та міміці, як виявляють емоції представники різних країн та племен. У статті розглянуте поняття «сильних поз» та проведене і описане емпіричне дослідження впливу прийняття «сильної пози» на рівень самооцінки.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Михайлова І.О. АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРИЙНЯТТЯ «СИЛЬНОЇ ПОЗИ» ЯК ЗАСОБУ КОРЕКЦІЇ НИЗЬКОГО РІВНЯ САМООЦІНКИ / І.О.Михайлова // Психологія: реальність і перспективи: зб. наук. пр. / М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2019. - Вип. 13. - С. 75-81.
Ключові слова: Я-тілесне, самосвідомість, афективний компонент самосвідомості, самооцінка, образ тіла, «сильні пози»
Тематика (за УДК): 1 Філософія. Психологія > 159.9 Психологія
Підрозділи: Інститут психології та педагогіки > Психолого-природничий факультет
Користувач, що депонує: Редактор
Дата внесення: 16 Квіт 2020 14:09
Останні зміни: 22 Квіт 2020 15:26
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/95

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу