АНЕКСІЯ КИЇВСЬКОЇ МИТРОПОЛІЇ МОСКОВСЬКИМ ПАТРІАРХАТОМ 1686 РОКУ

Кравчук Н. (2022) АНЕКСІЯ КИЇВСЬКОЇ МИТРОПОЛІЇ МОСКОВСЬКИМ ПАТРІАРХАТОМ 1686 РОКУ. Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії, 2022: Вип. 34. pp. 25-29. ISSN 2519-1942

[img]
Preview
Text
Кравчук Н..pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

У статті на основі аналізу джерельної бази та історіографічного доробку вчених реконструйовано основні етапи анексії Київської митрополії Московським патріархатом. Метою дослідження є обґрунтування незаконної анексії Київської митрополії та аналіз історичних чинників, котрі цьому сприяли. Використано різні методи дослідження та методологічні принципи, звернення до яких обумовлено комплексним підходом до висвітлення складного спектра питань, що увиразнюють становище Київської митрополії та фактори що призвели до інкорпорації Київської митрополії Московським патріархатом й цілковитої анексії її канонічної території. Оскільки в основу дослідження покладено проблемно-хронологічний підхід, то найбільш застосовуваними методами вивчення проблеми стали хронологічний, синхронний та актуалізації. У ході написання статті, автор дійшов до висновку, що передача Київської митрополії Московській патріархії була незаконною, суперечила церковним канонам та правилам та відбулася суто через політичні та економічні чинники.

Item Type: Article
Additional Information: Кравчук Н. Анексія Київської митрополії Московським патріархатом 1686 року / Н. Кравчук // Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії : зб. наук. пр. Рівнен. держ. гуманіт. ун-ту. - Вип. 34. - Рівне : РДГУ, 2022. - С. 25-29.
Uncontrolled Keywords: митрополія, патріархія, канони, собор, єпархія, інтронізація
Subjects: 2 Релігія. Теологія (богослов'я) > 27 Загальна історія християнської церкви
3 Суспільні науки > 34 Право. Юриспруденція > 341 Міжнародне право
9 Географія. Біографії. Історія > 94 Загальна історія
Divisions: Факультет історії, політології та міжнародних відносин > Кафедра всесвітньої історії
Depositing User: Ірина Гаврилюк
Date Deposited: 26 May 2023 09:00
Last Modified: 26 May 2023 09:00
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/11258

Actions (login required)

View Item View Item