Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

МІЖ ДОКУМЕНТАЛІЗМОМ І ПРОПАГАНДОЮ: ГОЛОКОСТ В ХУДОЖНЬОМУ КІНЕМАТОГРАФІ СХІДНОЇ ТА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ 1940-Х РОКІВ

Слесаренко А.В. (2024) МІЖ ДОКУМЕНТАЛІЗМОМ І ПРОПАГАНДОЮ: ГОЛОКОСТ В ХУДОЖНЬОМУ КІНЕМАТОГРАФІ СХІДНОЇ ТА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ 1940-Х РОКІВ. Scientific Bulletin of the Izmail State University of Humanities, 2024: Is. 67. с. 195-201.

[img]
Перегляд
Текст
Слесаренко А._919-Research Materials-2409-1-10-20241218.pdf

Завантажити (640kB) | Перегляд

Анотація

Мета дослідження – проаналізувати висвітлення теми Голокосту у творчості кінорежисерів Східної та Центральної Європи єврейського походження 1940-х років. Методологія дослідження ґрунтується на принципах об’єктивності, історизму, системності та використання загальнонаукових методів дослідження. Методом збору та аналізу інформації є візуальний аналіз. Використовується інтерпретація змісту кінокартин та їх ідей, застосовується метод дискурсаналізу. Наукова новизна полягає у тому, що здійснено спробу дослідження висвітлення теми Голокосту у кінофільмах східно- та центральноєвропейських режисерів 1940-х років у мистецькому, фаховому та суспільному аспектах. Проаналізовано постпрем'єрну долю фільмів й їх подальше функціонування у соціокультурному просторі (рейтинг IMDb, відеоресурс YouTube, національні канали телебачення та медіа-сервіси/потокові мультимедіа (ОТТ). Висновки. Режисери 1940-х років (М. Донський, В. Якубовська, О. Форд, А. Радок і Н. Гросс) першими у світовому кінематографі спробували висвітлити у своїй творчості ті чи інші аспекти історії Голокосту у контексті Другої світової війни. Єврейська тема у кінофільмах дозволила максимально загострити поставлену в них морально-етичну проблематику. Творчість режисерів 1940-х років безумовно вплинула та впливає на формування пам’яті про Голокост в українському, польському, чеському і словацькому суспільстві, сприяла визнанню Катастрофи, як особливої трагедії євреїв, на державному рівні. Досліджувані кінострічки отримали фахове та суспільне визнання, стали «золотою класикою» кінематографу Східної та Центральної Європи.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Слесаренко А. Між документалізмом і пропагандою: Голокост в художньому кінематографі Східної та Центральної Європи 1940-х років / А.Слесаренко // Scientific Bulletin of the Izmail State University of Humanities. Section Historical Sciences. - 2024. - Issue 67. - Р. 195-201.
Ключові слова: Голокост, кінематограф, Марк Донський, Ванда Якубовська, Олександр Форд, Альфред Радок, Натан Гроcс
Тематика (за УДК): 3 Суспільні науки > 31 Демографія, соціологія, статистика > 314 Демографія. Вивчення народонаселення
7 Мистецтво. Архітектура. Ігри. Спорт > 79 Видовищні мистецтва. Розваги. Ігри. Спорт > 791 Масові розваги. Вистави. Виставки
9 Географія. Біографії. Історія > 94 Загальна історія
Підрозділи: Факультет історії, політології та міжнародних відносин > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: Ірина Гаврилюк
Дата внесення: 04 Січ 2025 21:26
Останні зміни: 04 Січ 2025 21:26
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/15836

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу