Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКЕ ПОМЕЖІВ’Я: ДІАЛОГ МОВ І КУЛЬТУР

Совтис Н.М. (2020) УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКЕ ПОМЕЖІВ’Я: ДІАЛОГ МОВ І КУЛЬТУР. Київські полоністичні студії, 2020: Т.ХХХVI. с. 290-297.

[img]
Перегляд
Текст
УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКЕ ПОМЕЖІВ’Я.pdf

Завантажити (142kB) | Перегляд

Анотація

Стаття присвячена феномену українсько-польського лінгвокультурного помежів’я. Розглянуто підґрунтя для появи спільних культурних явищ та міжкультурного діалогу, обґрунтовано особливості вибору термінології щодо окреслення понять «пограничних студій».
У дослідженні розглянуто дисгармонійні явища лінгвокультурного діалогу на українсько-польському помежів’ї. Суспільно-культурна модель регіону знаходить своє відображення у творах на відповідну тематику або в літературній спадщині митців, які походять з українсько-польського пограниччя. Інтерпретаційним матеріалом для моделювання мовних та етнокультурних комунікацій слугували поетичні твори Лева Венглінського (бл. 1827-1905 рр.), який писав польською та українською мовами. У результаті подібної двомовності виник своєрідний світ на межі культурних формацій, а ідентичність героя можна назвати «збірною», ніби адаптованою під умови українсько-польського помежів’я.
Запропоновано українсько-польське помежів’я розглядати як діалог лінгвокультур, які взаємодіють та доповнюють одна одну, але фундаментальні національні цінності залишаються незмінними.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Совтис Н. Українсько-польське помежів'я: діалог мов і культур / Н. Совтис // Київські полоністичні студії. – 2020. – Т. ХХХVI. – С. 290–297. - DOI: https://doi.org/10.17721/psk.2020.36.290-297
Ключові слова: помежів’я, Креси, лінгвокультура, діалог мов та культур
Тематика (за УДК): 8 Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство > 81 Лінгвістика. Мовознавство. Мови
Підрозділи: Філологічний факультет > Кафедра української мови
Користувач, що депонує: О. В. Іванчук
Дата внесення: 22 Січ 2025 12:29
Останні зміни: 23 Січ 2025 08:33
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/16335

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу