Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ВИХОВАННЯ ВЗАЄМОДОПОМОГИ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ПРОЦЕСІ СПІЛЬНОЇ ПРАЦІ

Гайдай О. та Руденко Н.М. (2020) ВИХОВАННЯ ВЗАЄМОДОПОМОГИ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ПРОЦЕСІ СПІЛЬНОЇ ПРАЦІ. Наука, освіта, суспільство очима молодих, 2020. с. 34-36.

[img]
Перегляд
Текст
Гайдай О., Руденко Н.М..pdf

Завантажити (5MB) | Перегляд

Анотація

Спостереження показують, що залучення дитини до роботи разом з ровесниками допомагає їй відчути й зрозуміти необхідність виконувати загальноприйняті норми та правила взаємодії, формує вміння підпорядковувати свої особисті цілі й наміри груповим заради успіху загальної справи. Правильно організована спільна діяльність дітей сприяє тому, що вони поступово навчаються поважати товаришів, розуміти їхні бажання, інтереси, вболівати не лише за свою частку праці, а й за роботу своїх товаришів та її кінцевий результат. Під час виконання колективних або групових завдань у дитини часто виникає потреба поділитися з товаришем власним задумом, досвідом, умінням. Спільні переживання радощів успіху або смутку з приводу тимчасових невдач зближують дітей, згуртовують їх навколо єдиної мети. Емоційне піднесення сприяє розвиткові дружніх взаємин не лише в колективній діяльності, а й у повсякденному спілкуванні, вихованню дружніх відносин.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Гайдай О. Виховання взаємодопомоги у дітей дошкільного віку в процесі спільної праці / О. Гайдай, Н.М. Руденко // Наука, освіта, суспільство очима молодих : матеріали XIІІ Міжнар. наук.-практ. конф. здобувачів вищої освіти і молодих науковців. - Рівне : РВВ РДГУ, 2020. - С. 34-36.
Ключові слова: взаємодопомога, виховання взаємодопомоги, діти дошкільного віку, спільна праця дітей.
Тематика (за УДК): 3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 372 Зміст та форма діяльності в дошкільному вихованні та початковому навчанні. Предмети усіх рівнів навчання та типів шкіл (методика)
Підрозділи: Педагогічний факультет > Кафедра дошкільної педагогіки і психології та спеціальної освіти імені Тамари Поніманської
Користувач, що депонує: Unnamed user with username Marchuk
Дата внесення: 11 Квіт 2025 09:52
Останні зміни: 11 Квіт 2025 09:52
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/17756

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу