Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ПРИРОДА І РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ УЯВИ У ДОШКІЛЬНОМУ ДИТИНСТВ

Чаплик Г.А. та Дичківська І.М. (2020) ПРИРОДА І РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ УЯВИ У ДОШКІЛЬНОМУ ДИТИНСТВ. Наука, освіта, суспільство очима молодих, 2020. с. 237-239.

[img] Текст
Чаплик Г.А., Дичківська І.М..pdf

Завантажити (4MB)

Анотація

Уява – це психічний процес, який є надзвичайно важливим для розвитку творчості, творчого мислення кожної людини. Г.Сельє говорив про уяву як одну з провідних характеристик творчої особистості. Уява, на його думку, пов'язана з незалежністю мислення і мусить поєднуватися з розумінням важливості уявлюваного. Г.Сельє писав: «Поєднання уяви з наступною проекцією значущих аспектів уявлюваної картини на усвідомлювану реальність являє собою основу творчого мислення... багато відкриттів, які звичайно вважають випадковими, насправді народилися завдяки великій силі уяви, яка миттєво малює різноманітні висновки з випадкового спостереження». З іншого боку, уява – найважливіший пізнавальний процес, який входить до складу будь-якого творчого акту. Разом із творчим мисленням продуктивна уява становить єдиний контекст творчого розвитку людини на правах його самоцінних твірних. Вона пов’язує інтелектуальне й емоційне життя особистості, пронизує всі види діяльності, включається в систему найсуттєвіших когнітивних утворень суб’єкта.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Чаплик Г.А. Природа і розвиток творчої уяви у дошкільному дитинстві / Г.А. Чаплик, І.М. Дичківська // Наука, освіта, суспільство очима молодих : матеріали XIІІ Міжнар. наук.-практ. конф. здобувачів вищої освіти і молодих науковців. - Рівне : РВВ РДГУ, 2020. - С. 237-239.
Ключові слова: дошкільне дитинство, розвиток уяви, творча уява, творче мислення, усвідомлення природи.
Тематика (за УДК): 3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 372 Зміст та форма діяльності в дошкільному вихованні та початковому навчанні. Предмети усіх рівнів навчання та типів шкіл (методика)
Підрозділи: Педагогічний факультет > Кафедра дошкільної педагогіки і психології та спеціальної освіти імені Тамари Поніманської
Користувач, що депонує: Unnamed user with username Marchuk
Дата внесення: 14 Лип 2025 07:00
Останні зміни: 14 Лип 2025 07:00
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/18536

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу