Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ІМІДЖ ЯК ОДИН З МЕХАНІЗМІВ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

Новік Л.О. (2013) ІМІДЖ ЯК ОДИН З МЕХАНІЗМІВ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ. Психологія: реальність і перспективи, 2013 (Вип.2). с. 229-232.

[img]
Перегляд
Текст
Новік Л.О..pdf

Завантажити (4MB) | Перегляд

Анотація

У статті на основі теоретичного аналізу наукової літератури зроблено спробу визначити місце та роль іміджу у процесі соціалізації. Актуальність проблеми зумовлена тим, що завдяки соціалізації відбувається засвоєння особистістю системи цінностей суспільства, норм, правил, соціальних ролей, формування соціальних якостей, властивостей і умінь, що забезпечують входження людини в соціальне середовище і успішне функціонування в ньому. Відомо, що імідж виникає у процесі соціального спілкування і є одним із його засобів, тобто імідж - продукт соціалізації. Імідж розглядається як феномен освоєння нових соціальних ролей, самовдосконалення, об'єктивізації цілей, внутрішніх установок, закріплення статусу, оцінне явище, сукупність зовнішніх ознак, на підставі яких з позицій групових норм, уявлень, цінностей, оцінюється людина. Імідж дозволяє особистості адекватно, символічно, образно представляти себе суспільству. Він виконує функцію внутрішнього регулятора її поведінки. На кожному етапі соціалізації імідж виступає показником соціального індивідуального досвіду особистості, універсальним засобом вирішення її проблем, пов'язаних з оптимізацією спілкування та взаємодії. Це дозволяє вважати імідж одним з механізмів соціалізації.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Новік Л.О. Імідж як один з механізмів соціалізації особистості / Л.О.Новік // Психологія: реальність і перспективи : зб. наук. пр. / М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2019. - Вип. 12. - С. 229-232.
Ключові слова: особистість, соціалізація, механізми соціалізації, індивідуальний досвід, імідж
Тематика (за УДК): 1 Філософія. Психологія > 17 Філософія моралі. Етика. Практична філософія
3 Суспільні науки > 31 Демографія, соціологія, статистика > 316 Соціологія
Підрозділи: Психолого-природничий факультет > Кафедра загальної психології, психодіагностики та психотерапії
Користувач, що депонує: Редактор
Дата внесення: 04 Груд 2020 10:15
Останні зміни: 04 Груд 2020 10:15
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/2062

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу