Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ЕПОХАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ

Антипчук Н.В. (2017) ЕПОХАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ. Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії, 2017 (Вип.29). с. 37-41. ISSN 2519-1942

[img]
Перегляд
Текст
Антипчук Н..pdf

Завантажити (2MB) | Перегляд

Анотація

В статті розкривається великий і різносторонній вклад української письменниці Олени Пчілки в історію розвитку дитячої літератури й україномовної освіти. Її невтомна діяльність – це ціла епоха у розвитку та збагаченні української історії та журналістики. Але ще більш важливу роль вона зіграла як організатор і видавець дитячої літератури на Україні в умовах переломного періоду кінця ХІХ початку ХХ століття. Вона була цілим літературним інститутом в одній особі, невичерпним джерелом, яке щедро всіх зціляло та надихало. За умов, коли національна культура гостро потребувала рук і умів, Олена Пчілка відіграла унікальну роль, самовіддано працюючи та мобілізуючи інших до творчої праці на ниві рідного слова, яке прививало любов до історії рідного краю, традицій та його звичаїв. Письменниця своїм життєвим прикладом надихала рідних дітей до народного джерела, до бажання служити національній культурі. На прикладі власної родини письменниця розвинула і застосувала ті ідейно-виховні принципи, які, на її переконання, слід було покласти в основу виховання української молоді. Проблеми дитини та національно-патріотичного виховання займали особливе місце у творчій діяльності Олени. Вона зробила винятково багато для того, аби зреалізувати програму національного виховання дітей, причому у винятково важких обставинах, коли навіть думати про таке було державним злочином. Адже Олена Пчілка діяла в умовах Російської імперії, де українська мова була офіційно забороненою, тим більше заборони торкалися україномовної освіти чи виховання.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Антипчук Н. Епохальне значення творчості Олении Пчілки / Н.Антипчук // Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії : зб. наук. пр. РДГУ / [редкол.: Р.Постоловський, Л.Шелюк, В.Шеретюк та ін.]. - Рівне, 2017. - Вип. 29. - С. 37-41.
Ключові слова: століття, дитяча література, майбутнє, період, національне виховання, історія, дитяча п'єса, переклади, національний фольклор та міфологія, епоха, рік, народ.
Тематика (за УДК): 8 Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство > 82 Художня література. Літературознавство
Підрозділи: Факультет української філології > Кафедра української літератури
Користувач, що депонує: Редактор
Дата внесення: 10 Груд 2020 08:48
Останні зміни: 10 Груд 2020 08:48
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/2148

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу