Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

РОЗВИТОК У ШКОЛЯРІВ ІНТЕРЕСУ ДО ЧИТАННЯ: АКТУАЛІЗАЦІЯ ДОСВІДУ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО

Ціпан Т. (2019) РОЗВИТОК У ШКОЛЯРІВ ІНТЕРЕСУ ДО ЧИТАННЯ: АКТУАЛІЗАЦІЯ ДОСВІДУ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО. Інноватика у вихованні, 2019 (Вип.10). с. 268-274.

[img]
Перегляд
Текст
Ціпан Тетяна.pdf

Завантажити (293kB) | Перегляд

Анотація

У статті розглядається проблема розвитку у школярів інтересу до читання. Увага зосереджена на причинах зниження інтересу до читання, що пов’язані насамперед з розвитком інформаційно-комунікаційних технологій. Акцентовно увагу на поняттях «читання», «читацька компетентність», актуалізовані завдання щодо розвитку читацької компетентності учнів початкової школи відповідно до Державного стандарту початкової освіти.
З’ясовано, що читання сприяє формуванню якостей розвиненої і соціально цінної людини. Виокремлено переваги читаючої особистості над нечитаючою, що полягають у таких здатностях: осмислювати проблеми категоріями, схоплювати ціле і виявляти суперечливі взаємозв’язки явищ; адекватніше оцінювати ситуацію і швидше знаходити правильне рішення; володіти активною творчою уявою; краще володіти мовою (вона виразніша і багатша за своїм вокабуляром); точніше формулювати і вільніше писати; бути більш критичними, самостійними в судженнях і поведінці.
Актуалізовано досвід роботи Павлиської школи, очолюваної В. Сухомлинським, щодо формування в школярів інтересу до читання. Виокремлені форми роботи педагогічного колективу школи, зокрема: заняття мовно-літературних гуртків, свято рідного слова, свято книги, конкурси декламаторів, популяризація книг для самоосвіти і саморозвитку, створення власних бібліотек, які можуть використовуватися у контексті вирішення сучасної проблеми освіти, пов’язаної з формуванням їх читацької компетентності учнів в умовах реалізації Концепції Нової української школи.
Ідеї та досвід роботи В.Сухомлинського щодо розвитку в школярів інтересу до читання дозволили виокремити такі його функції: інформаційну, комунікативну, освітню, виховну, пізнавальну, регулятивну, релаксаційну, естетичну.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Ціпан Т. РОЗВИТОК У ШКОЛЯРІВ ІНТЕРЕСУ ДО ЧИТАННЯ: АКТУАЛІЗАЦІЯ ДОСВІДУ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО / Т.Ціпан // Інноватика у вихованні : зб. наук. пр./ М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. – Рівне : РДГУ, 2019. - Вип. 10. - С. 268-274.
Ключові слова: читання, читацька компетентність, розвиток інтересу до читання, Державний стандарт початкової освіти, В.Сухомлинський, досвід Павлиської школи, функції читання
Тематика (за УДК): 0 Загальний відділ > 00 Загальні питання науки та культури > 003 Системи письма та писемності
3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 373 Види загальноосвітніх шкіл
Підрозділи: Інститут психології та педагогіки > Педагогічний факультет > Кафедра теорії і методики виховання
Користувач, що депонує: Адміністратор
Дата внесення: 12 Квіт 2020 08:11
Останні зміни: 17 Лип 2020 12:39
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/55

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу