Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

СТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ І СТРУКТУРНО-ТЕМПОЛОГІЧНА АНАЛІТИКА = STRUCTURAL ANALYSIS AND STRUCTURAL-TEMPOLOGICAL ANALYTICS

Пелех О.Б. (2019) СТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ І СТРУКТУРНО-ТЕМПОЛОГІЧНА АНАЛІТИКА = STRUCTURAL ANALYSIS AND STRUCTURAL-TEMPOLOGICAL ANALYTICS. Агросвіт, 2019 (№ 24). с. 66-70.

[img]
Перегляд
Текст
Пелех 2019 Агросвіт_Структурний аналіз.pdf

Завантажити (454kB) | Перегляд

Анотація

У статті визначено, що у випадку дослідження структурних змін темпоральність, як використання різних часових співвідношень, після співвідношень елементів у структурі є другим за важливістю аспектом структурних змін. Цей аспект визначає, як структурні елементи пов'язані між собою в часовій послідовності (в часовій структурі).
Поєднання на повноцінній основі двох напрямів аналітики — структурного і темпологічного склали основу нового теоретико-методологічного підходу, який названо терміном структурно-темпологічна аналітика (СТА) — особливий вид аналітичної діяльності, націлений на відновлення економічної рівноваги національної економіки.
У рамках СТА чітко розрізняється просторово-структурна "протяжність" об'єкта і його темпоральність. Першавизначається просторовою і структурною побудовою, яка повністю представляє одномоментний зріз системи, а друга — темпоральність — розтягнутість процесу у часі. Відповідно виділено два складники аналізу — просторово-структурний і темпоральний.
Практично в усіх науках оперують пов'язаними з часом поняттями, властивостями. Відомими є закони і закономірності прояву цього феномена, механізми, технології вимірювання. Усе це визначено теоретико-методологічною і прикладною базою темпології.
На рівні методики аналізу структурних змін визначено індикатори і показники, які описують структурні зміни: індикатори процесу структурних змін (структурна матриця, вектор змін, період, інтенсивність, швидкість, монотонність структурних змін), індикатори реагування національної економіки на ці зміни (структурний ефект, пропорційність, структурна диспропорція), індикатори — чинників породження нових структурних змін (структурний моніторинг як інструмент аналізу структурних змін).

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Пелех О.Б. Структурний аналіз і структурно-темпологічна аналітика / О.Б.Пелех // Агросвіт. - 2019. - № 24. - С. 60-70.
Ключові слова: темпоральність, структурно-темпологічна аналітика, індикатори процесу структурних змін, індикатори реагування національної економіки на зміни, індикатори-чинники породження
Тематика (за УДК): 3 Суспільні науки > 33 Економіка. Економічна наука > 330 Економіка в цілому
3 Суспільні науки > 33 Економіка. Економічна наука > 338 Економічне становище. Економічна політика. Управління та планування в економіці. Виробництво. Послуги. Ціни
Підрозділи: Факультет документальних комунікацій, менеджменту, технологій та фізики > Кафедра документальних комунікацій та менеджменту
Користувач, що депонує: Ірина Гаврилюк
Дата внесення: 12 Трав 2021 07:53
Останні зміни: 12 Трав 2021 07:53
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/6951

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу