Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

КРИТЕРІЇ ТА РІВНІ СФОРМОВАНОСТІ ЕМОЦІЙНО-ЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Стельмашук Ж.Г. та Сілкова Е.О. (2024) КРИТЕРІЇ ТА РІВНІ СФОРМОВАНОСТІ ЕМОЦІЙНО-ЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ. Інноватика у вихованні, 2024: Вип. 20. с. 140-146. ISSN 2411-4553

[img] Текст
Стельмашук Ж., Сілкова Е..pdf

Завантажити (3MB)

Анотація

У статті уточнено, що емоційно-етична компетентність вчителя початкових класів являє собою здатність особистості усвідомлювати власні відчуття, почуття, емоції та потреби, керуванні власними емоційними станами, а також конструктивно та безпечно взаємодіяти з учасниками освітнього процесу на засадах емпатії, з дотриманням морально-етичних норм і правил. На основі аналізу сутності та змістових характеристик поняття «емоційно-етична компетентність особистості» було розроблено критерії та показники сформованості емоційно-етичної компетентності майбутніх учителів початкових класів (когнітивний, мотиваційно-ціннісний та діяльнісний). Когнітивний критерій характеризується наявністю і повнотою знань морально-етичних норм професійної діяльності, здатністю до ідентифікації власних емоційних станів та станів інших людей, причин виникнення емоційних станів та поведінки; уявлення про сучасні технології та засоби саморегуляції, подолання стресу, усвідомленого та емфатичного слухання, ненасильницької та безконфліктної комунікації. Мотиваційно-ціннісний критерій визначає ставлення майбутнього вчителя до морально-етичних норм як складової професійної діяльності, потребу розвитку емоційного інтелекту, гуманістичної установки на спілкування та взаємодію з учасниками освітнього процесу. Діяльнісний критерій передбачає здатність здобувача вищої освіти застосовувати емоційно-етичну компетенцію у спілкуванні та педагогічній взаємодії.
Обґрунтовано три рівні сформованості емоційно-етичної компетентності майбутніх учителів початкових класів: високий, середній та низький.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Стельмашук Ж. Критерії та рівні сформованості емоційно-етичної компетентності майбутнього вчителя початкової школи / Ж.Стельмашук, Е.Сілкова // Інноватика у вихованні. - 2024. - Вип. 20. - С. 140-146.
Ключові слова: емоційно-етична компетентність, критерії, показники, рівні, майбутні вчителі початкової школи
Тематика (за УДК): 1 Філософія. Психологія > 159.9 Психологія
3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 373 Види загальноосвітніх шкіл
3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 378 Вища освіта. Університети. Підготовка наукових кадрів
Підрозділи: Факультет математики та інформатики > Кафедра математики з методикою викладання
Користувач, що депонує: Ірина Гаврилюк
Дата внесення: 01 Груд 2024 23:26
Останні зміни: 01 Груд 2024 23:26
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/15032

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу