Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ВИКОРИСТАННЯ ІНКЛЮЗИВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Козлюк О.А. та Гранюк В. (2024) ВИКОРИСТАННЯ ІНКЛЮЗИВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ. Педагогічна наука і освіта ХХІ століття, 2024 (№3). с. 96-104.

[img]
Перегляд
Текст
Козлюк_Гранюк_Використання_інклюзивної літератури_ПЕдагогічна_освіта_і_наука_в_21_ст_2024.pdf

Завантажити (544kB) | Перегляд

Анотація

У статті визначено актуальність проблеми інклюзивної дошкільної освіти, а також проблеми виховання толерантного ставлення до дітей з особливими потребами. У статті закцентовано, що сьогодні відбувається пошук ефективних засобів для формування толерантного ставлення, серед яких автори називають інклюзивні іграшки, мультфільми про дітей/людей з інвалідністю, художня література. Для свого дослідження обрано саме літературу для дітей, і зокрема її окремий напрям – інклюзивну літературу. У контексті дослідження особливий інтерес має інклюзивна література, що спрямована на формування поняття «особистої різноманітності», а також література про життя дітей з особливими освітніми потребами, їх пригодами, переживаннями та прагненням до життя.

Тип елементу: Стаття
Ключові слова: Козлюк О.А Використання інклюзивної літератури в освітньому процесі закладу дошкільної освіти / О.А.Козлюк, В.Гранюк // Педагогічна наука і освіта ХХІ століття. - 2024. - №3. - С.96-104.
Тематика (за УДК): 1 Філософія. Психологія > 17 Філософія моралі. Етика. Практична філософія
3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 373 Види загальноосвітніх шкіл
3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 378 Вища освіта. Університети. Підготовка наукових кадрів
Підрозділи: Педагогічний факультет > Кафедра дошкільної педагогіки і психології та спеціальної освіти імені Тамари Поніманської
Користувач, що депонує: Ірина Гаврилюк
Дата внесення: 28 Груд 2024 15:15
Останні зміни: 28 Груд 2024 15:15
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/15691

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу