Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ ДЛЯ АДАПТАЦІЇ В СОЦІУМІ ДІТЕЙ З ТЯЖКИМИ ПОРУШЕННЯМИ МОВЛЕННЯ

Совик Т.О. та Федорова Н.В. та Косарєва Г.М. та Борисова О.О. (2025) ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ ДЛЯ АДАПТАЦІЇ В СОЦІУМІ ДІТЕЙ З ТЯЖКИМИ ПОРУШЕННЯМИ МОВЛЕННЯ. Наукові інновації та передові технології, 2025: №3(43). с. 1432-1443. ISSN 2786-5274

[img]
Перегляд
Текст
Совик Т. та ін._Особливості використання.pdf

Завантажити (239kB) | Перегляд

Анотація

У статті розглядаються особливості застосування альтернативних методів комунікації для дітей з тяжкими порушеннями мовлення. Проблеми дітей з порушеннями мовлення, зокрема тих, хто не може використовувати традиційні вербальні методи, створюють суттєві труднощі у взаємодії з оточенням і соціалізації. У зв’язку з цим альтернативна комунікація, включаючи жестову мову, комунікаційні картки, електронні пристрої, а також спеціалізовані системи, стає важливим інструментом у розвитку мовлення та інтеграції дітей з тяжкими порушеннями мовлення в соціум. У статті акцентується на значенні раннього впровадження альтернативної комунікації, зокрема на її впливі на когнітивний і соціальний розвиток дітей. Окрему увагу приділено використанню сучасних технологій, таких як планшети та спеціалізовані додатки для комунікації, що дозволяють дітям виражати свої потреби, емоції та думки більш ефективно. У статті розглядаються функціональні можливості програми G Compis, її роль у навчальному процесі та соціалізації дітей з порушеннями мовлення, а також приклади застосування G Compis у реальних ситуаціях. Визначено, що програма є важливим інструментом для розвитку комунікаційних навичок, що дає змогу дітям активно взаємодіяти з однолітками та дорослими, знижує соціальну ізоляцію і сприяє інтеграції в суспільство. Крім того, програма надає вчителям, логопедам і терапевтам можливість відстежувати прогрес дитини і коригувати навчальний або терапевтичний процес відповідно до її потреб. Висновки статті підтверджують важливість розвитку інклюзивних підходів у вихованні та навчанні дітей з тяжкими порушеннями мовлення, що вимагають спеціалізованих методик для забезпечення їх соціальної адаптації та повноцінної участі в житті суспільства.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Особливості використання альтернативної комунікації для адаптації в соціумі дітей з тяжкими порушеннями мовлення / Т.О. Совик, Н.В. Федорова, Г.М. Косарєва, О.О. Борисова // Наукові інновації та передові технології. Серія «Психологія», Серія «Педагогіка». - 2025. - № 3 (43). - С. 1432-1443.
Ключові слова: альтернативна комунікація, тяжкі порушення мовлення, соціалізація, інклюзія, індивідуальний підхід, технології для комунікації.
Тематика (за УДК): 1 Філософія. Психологія > 159.9 Психологія
3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 372 Зміст та форма діяльності в дошкільному вихованні та початковому навчанні. Предмети усіх рівнів навчання та типів шкіл (методика)
Підрозділи: Педагогічний факультет > Кафедра дошкільної педагогіки і психології та спеціальної освіти імені Тамари Поніманської
Користувач, що депонує: Unnamed user with username Marchuk
Дата внесення: 02 Квіт 2025 08:59
Останні зміни: 02 Квіт 2025 09:07
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/17595

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу