Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ПОЕТИЧНА МОВА ЛІНИ КОСТЕНКО ВОЄННОЇ ДОБИ

Совтис Н.М. та Волос Н. та Цапук А. (2024) ПОЕТИЧНА МОВА ЛІНИ КОСТЕНКО ВОЄННОЇ ДОБИ. Актуальнi питання гуманiтарних наук, 2024 (Т. 2): Вип. 82. с. 328-334. ISSN ISSN 2308-4855 (Print), ISSN 2308-4863 (Online)

[img] Текст
ПОЕТИЧНА МОВА ЛІНИ КОСТЕНКО ВОЄННОЇ ДОБИ.pdf

Завантажити (365kB)
Офіційний посилання: https://doi.org/10.24919/2308-4863/82-2-46

Анотація

У статті проаналізовано поетичну мову Ліни Костенко воєнної доби, яка стала одним із визначальних явищ у ліриці та ліро-епосі видатної поетеси. Беззаперечним є рівень розуміння ліричних творів Ліни Костенко як унікального явища української літератури воєнної доби, що здатне передавати глибину людських переживань у часи випробувань. Особливу увагу приділено поетичним образам та мовним засобам їх вираження, що відображають реальну картину воєнної трагедії та водночас створюють передумови для роздумів про незламність духу і силу слова. У розвідці проаналізовано ключові елементи поетичної мови Ліни Костенко, зокрема метафоричність, символізм, експресивність та алегоричність, які визначають художню своєрідність її творів. Зосереджено увагу на виявленні тісних зв’язків між історичними подіями, осмисленими поетесою, та їх відлунням у сучасному соціально-культурному контексті воєнної доби. Окремий акцент зроблено на віршах, що висвітлюють складні моральні дилеми, зокрема вибір між боротьбою та відчаєм, патріотизмом і гуманізмом. У статті простежено процес відображення поетичною мовою Ліни Костенко універсальних проблем війни: фізичні втрати, рівень глибини болю, всеосяжна пам’ять. Водночас усе це трансформується в символічний простір надії, що дає змогу переосмислити воєнні події як складову загальнонаціональної історії та колективної пам’яті. Її слово – це не лише літературний відгук на події, але й цілющий засіб духовної терапії для сучасного суспільства. Таким чином, стаття розкриває багатогранність світу поетичного слова Ліни Костенко у воєнну добу, підкреслюючи його художню, культурну та моральну цінність. Висновки дослідження сприяють поглибленню розуміння ролі поезії у збереженні національної ідентичності та формуванні нових підходів до вивчення літератури воєнної тематики.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Совтис Н. Поетична мова Ліни Костенко воєнної доби / Н.Совтис, Н.Волос, А.Цапук // Актуальнi питання гуманiтарних наук. - 2024. - Вип. 82. - Т. 2. - С. 328-334.
Ключові слова: Ліна Костенко, війна, мовна картина світу, моральні пошуки, символізм, національна пам’ять
Тематика (за УДК): 8 Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство > 81 Лінгвістика. Мовознавство. Мови
8 Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство > 82 Художня література. Літературознавство
Підрозділи: Філологічний факультет > Кафедра української мови
Користувач, що депонує: Ірина Гаврилюк
Дата внесення: 04 Квіт 2025 11:16
Останні зміни: 04 Квіт 2025 11:18
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/17631

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу