SOCIALIZATION IN THE SCHOOLING PROCESS VIA COOPERATIVE LEARNING

Fedoryshyn O. (2020) SOCIALIZATION IN THE SCHOOLING PROCESS VIA COOPERATIVE LEARNING. Інноватика у вихованні, 2020 (Вип.11): Т.1. pp. 167-174.

[img]
Preview
Text
Fedoryshyn O..pdf

Download (9MB) | Preview

Abstract

У статті обговорюється важливість соціалізації учнів в умовах сучасних викликів. Питання полягає в тому, як створити відповідне середовище, яке максимально навчить їх адаптуватися до дорослого життя з найменшими труднощами. Соціалізація – це процес, через який вони вчаться бути повноцінними членами суспільства, а школа з її потенціалом є найважливішим агентом після сім’ї, де цей процес відбувається. Адже більшість активного часу учні проводять у школі і дізнаються багато від вчителів та однокласників. Сучасна школа знаходиться перед викликом: як створити безпечне навчальне середовище, яке сприятиме формуванню і розвитку як академічних, так і соціальних навичок учнів, і які дозволять їм досягнути успіхів у своїх майбутніх починаннях. Ці навички включають уміння розпізнавати емоції та управляти ними, розвивати почуття поваги і турботи по стосовно інших, налагоджувати позитивні стосунки, приймати відповідальні рішення та справлятися з різними викликами. Звичайно, головною фігурою в цьому процесі є вчитель.
Кооперативне навчання передбачає роботу учнів у невеликих групах, а ефективність полягає в тому, що кожен член групи є задіяним у процес навчання і отримує досвід взаємодії з іншими. У кооперативному навчанні вчитель виступає посередником і допомагає учням ставати більш самостійними, організовуючи роботу таким чином, щоб пізнавальні і соціальні надбання були найвищими. Кооперативне навчання є соціальною конструкцією. Знання засвоюються швидше у соціальній взаємодії, ніж від вчителя. Підтверджено, що такий підхід максимально сприяє соціалізації знань, умінню працювати і навчатися разом, і, в цілому, індивідуально та соціально розвиватися.

Item Type: Article
Additional Information: Fedoryshyn O. SOCIALIZATION IN THE SCHOOLING PROCESS VIA COOPERATIVE LEARNING / O.Fedoryshyn // Інноватика у вихованні : зб. наук. пр. / М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. - Рівне : РДГУ, 2020. - Вип.11. - Т. 1. - С. 167-174.
Uncontrolled Keywords: соціалізація, соціальні навички, суспільства, агенти соціалізації, кооперативне навчання, командна робота, взаємодія, груповий процес, позитивна взаємозалежність
Subjects: 3 Суспільні науки > 31 Демографія, соціологія, статистика > 316 Соціологія
3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 371 Організація системи освіти та виховання. Шкільна організація
Divisions: Факультет іноземної філології > Кафедра практики англійської мови
Depositing User: Редактор
Date Deposited: 09 Jun 2020 07:52
Last Modified: 12 Jun 2020 09:24
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/274

Actions (login required)

View Item View Item