Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

РОЛЬ ІГРОВИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Ясногурська Л.М. (2021) РОЛЬ ІГРОВИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ. Інноватика у вихованні, 2021 (Вип.13): Т.2. с. 223-231. ISSN 2411-4553

[img]
Перегляд
Текст
Ясногурська Л..pdf

Завантажити (4MB) | Перегляд

Анотація

Стаття присвячена ігровим освітнім технологіям та їх застосуванню на уроках іноземної мови. Розкриваються функції та цінність ігрових форм в освітньо-виховному процесі з іноземної мови. Особлива увага приділяється класифікації мовних ігор. На основі аналізу відомих класифікацій автор пропонує власну, де розглядається специфіка застосування творчих і рольових ігор на уроках іноземної мови. Зазначається, що ігри позитивно впливають на формування пізнавальних інтересів учнів, допомагають усвідомленому засвоєнню іноземної мови та сприяють розвитку таких якостей, як самостійність, ініціативність, уміння працювати в команді. Зазначається, що у початковій школі особливе місце мають ігрові технології. Головне завдання – зробити процес навчання цікавим, створити у дітей бадьорий робочий настрій, полегшити подолання труднощів у засвоєнні навчального матеріалу. Велику допомогу у вирішенні цих питань надають ігри. Їх використання дає хороші результати, підвищує інтерес дітей до уроку, дозволяє концентрувати їхню увагу на головному – оволодінні мовними навичками в процесі природної ситуації та спілкування під час гри. Авторка статті наголошує, що гра, будучи головним видом діяльності дитини, дозволяє подолати багато труднощів, пов’язаних з умовним характером іншомовного спілкування і посилити позитивний вплив іноземної мови на становлення особистості. Велика кількість ігрових ситуацій чи казкових сюжетів створює на уроках атмосферу радості, творчості, сприятливого психологічного клімату. Використання гри як одного з прийомів навчання іноземної мови, значно полегшує навчальний процес, робить його ближчим, доступнішим дітям. Мотивація ігрової діяльності забезпечується її добровільністю, можливостями вибору й елементами змагальності, задоволенням потреб, самоствердженням, самореалізацією. У статті акцентується на тому аспекті, що однією з актуальних проблем сучасної методики викладання іноземних мов є організація навчання дітей різного віку за допомогою ігрових технологій. Ігри з мовним матеріалом вводяться формально для навчальних цілей і служать як для закріплення структур і граматичних правил, так і для автоматизації певних мовних навичок. Мета гри і її хід можна легко спланувати заздалегідь і однозначно пояснити. Вона придатна для навчальних цілей на традиційних заняттях.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Ясногурська Л. Роль ігрових освітніх технологій у навчанні іноземних мов/ Л.Ясногурська // Інноватика у вихованні : зб. наук. пр. / упоряд.: О.Б.Петренко, Т.С.Ціпан ; ред. кол.: О.Б.Петренко, Н.Б.Грицай, Т.С.Ціпан та ін. – Рівне, 2021. – Вип. 13, Т. 2. – С. 223-231.
Ключові слова: ігрові технології, класифікація ігор, дидактичні ігри, рольові ігри, творчі ігри.
Тематика (за УДК): 3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 373 Види загальноосвітніх шкіл
8 Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство > 81 Лінгвістика. Мовознавство. Мови
Підрозділи: Філологічний факультет > Кафедра іноземних мов
Користувач, що депонує: valiko
Дата внесення: 26 Лип 2021 08:22
Останні зміни: 26 Лип 2021 08:22
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/8466

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу