Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІ АНТРОПОНІМИ ЯК МАРКЕРИ ДІАЛОГУ КУЛЬТУР

Ричагівська Ю.Є. (2025) ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІ АНТРОПОНІМИ ЯК МАРКЕРИ ДІАЛОГУ КУЛЬТУР. Мова та культура у просторі новітніх технологій: проблеми сучасної комунікації, 2025. с. 85-86.

[img]
Перегляд
Текст
РИЧАГІВСЬКА Юлія.pdf

Завантажити (4MB) | Перегляд

Анотація

Антропоніми – це особливий в кожній мові пласт лексики, що формувався від впливом цілого комплексу мовних і позамовних чинників та впродовж століть набув специфічних національних (регіональних) рис. У художньому творі антропонім стає літературно-художнім онімом, а з-поміж усіх його функцій на перший план виходить стилістична, яка реалізується через звучання, морфологічне оформлення та значення його основи [Белей: 113]. Антропонімікон будь-якого літературного твору розглядають як складну систему, утворену різноплановими одиницями. Вони наділені значним характеристичним потенціалом і зазвичай відіграють неабияку роль у реалізації письменницького задуму.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Ричагівська Ю. Літературно-художні антропоніми як маркери діалогу культур / Ю.Ричагівська // Мова та культура у просторі новітніх технологій: проблеми сучасної комунікації : матеріали VІІ Міжнарод. наук. конф., м. Київ, 12 березня 2025 р.; ДУ «Київський авіаційний інститут» / за заг. ред. А.В. Сібрук. - Київ, 2025. - С.85-86.
Ключові слова: антропоніми, маркери діалогу
Тематика (за УДК): 8 Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство > 80 Загальні питання лінгвістики та літератури. Філологія
8 Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство > 81 Лінгвістика. Мовознавство. Мови
8 Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство > 82 Художня література. Літературознавство
Підрозділи: Філологічний факультет > Кафедра української мови
Користувач, що депонує: Ірина Гаврилюк
Дата внесення: 14 Трав 2025 07:09
Останні зміни: 14 Трав 2025 07:09
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/18033

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу