Інституційний репозитарій
Рівненського державного гуманітарного університету

ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ В УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗАСОБАМИ КРЕАТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Яковишина Т.В. (2024) ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ В УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗАСОБАМИ КРЕАТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Наукові інновації та передові технології, 2024 (№4(32)). с. 1221-1232.

[img]
Перегляд
Текст
Яковишина Т.В._фахова2_2024.pdf

Завантажити (1MB) | Перегляд

Анотація

Формування громадянської ідентичності у дітей початкових класів є надзвичайно актуальною проблемою у сучасному світі. Завдання виховання громадянської свідомості та ідентичності в молодого покоління несе в собі велике значення для стабільності та процвітання суспільства в цілому, особливо це відчутно в умовах воєнного стану.
Початкові класи – це період, коли діти починають формувати своє світосприйняття та розуміння місця себе в суспільстві. Це також час, коли закладається основа для подальшого розвитку громадянської ідентичності. Однак у сучасному світі, де швидко змінюються цінності, технології та соціальні структури, виклики перед формуванням громадянської ідентичності у початкових школярів постають ще складнішими.
Метою статті є окреслення характеристики поняття «громадянська ідентичність» та з’ясування особливостей формування громадянської ідентичності в учнів початкових класів засобами креативних технологій.
У публікації ми проаналізували значення креативних технологій у формуванні громадянської ідентичності. Зокрема, важливо забезпечити дітей доступом до об’єктивної інформації про світ та різноманітні аспекти культури, історії та суспільства. Це може включати в себе широкий спектр навчальних матеріалів, від підручників з історії та культури до відвідування музеїв та екскурсій. При цьому важливо, щоб інформація була подана об’єктивно та без упереджень, дозволяючи дітям самостійно формувати свої уявлення про світ.
Важливим аспектом є виховання в початкових школярів розуміння цінностей громадянського суспільства, таких як повага до прав людини, толерантність, рівність та відповідальність перед суспільством. Це може бути досягнуто через включення в програму навчання таких предметів, як основи права та громадянської відповідальності, а також за допомогою виховних заходів, які сприяють розвитку емпатії та соціальних навичок. Вагому роль тут відіграють креативні технології, за допомогою яких і формується громадянська ідентичність: нестандартні уроки, проєктне навчання, проблемне навчання, сторітелінг, уроки-дискусії, вправи «Асоціації», «Що спільного?», «Логічний ланцюжок», «Дешифровка» тощо.
Загалом, формування громадянської ідентичності в учнів початкових класів вимагає комплексного підходу, що охоплює як навчальну, так і виховну діяльність. Застосування креативних технологій сприятиме тому, щоб діти зрозуміли свою роль у суспільстві та прийняли цінності громадянської культури, тоді ми зможемо побудувати стабільне та гармонійне суспільство у майбутньому.

Тип елементу: Стаття
Додаткова інформація (бібліографічний опис): Яковишина Т.В. Формування громадської ідентичності в учнів початкових класів засобами креативних технологій / Т.В.Яковишина // Наукові інноваційні та передові технології. - 2024. - №4 (32). - С. 1221-1232.
Ключові слова: громадянська ідентичність, духовно-моральне виховання, креативні технології, проєктне навчання, учні початкових класів
Тематика (за УДК): 0 Загальний відділ > 00 Загальні питання науки та культури > 004 Комп'ютерна наука та технологія. Застосування комп'ютера. Оброблення даних
1 Філософія. Психологія > 13 Філософія розуму та духу. Метафізика духовного життя
1 Філософія. Психологія > 17 Філософія моралі. Етика. Практична філософія
3 Суспільні науки > 37 Освіта. Виховання. Навчання. Дозвілля > 378 Вища освіта. Університети. Підготовка наукових кадрів
Підрозділи: Педагогічний факультет > Кафедра педагогіки початкової, інклюзивної та вищої освіти
Користувач, що депонує: Ірина Гаврилюк
Дата внесення: 07 Лист 2024 09:45
Останні зміни: 07 Лист 2024 09:45
URI: http://repository.rshu.edu.ua/id/eprint/14857

Необхідні дії (обов’язкова авторизація)

Перегляд елементу Перегляд елементу